Τετάρτη 16 Μαΐου 2018

Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΠΑΕ ΞΑΝΘΗ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 4-1

Σε φιλική αναμέτρηση που έληξε πριν από λίγο η Ξάνθη επικράτησε της ομάδας μας με σκορ 4-1.
Στο πιο δύσκολο αγώνα της φετινής χρονιάς ο Εδεσσαικος παρουσιάστηκε ανταγωνισιμος ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο όπου είχε κατά διαστήματα και την κατοχή της μπάλας.
Η Ξάνθη μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και κατάφερε να πετύχει 3 τέρματα σε ένα νεκρό διάστημα του Εδεσσαικου από το 12ο ως το 25ο λεπτό.Από εκει και πέρα οι Πράσινοι ανέβασαν απόδοση δημιούργησαν ευκαιρίες και μείωσαν με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καρακουτη σε ανατροπή που κέρδισε ο ίδιος μετά από εξαιρετικη κάθετη μπαλιά του αρχηγού του Εδεσσαικου Κώστα Παπαγεωργίου στο 60ο λεπτό.Το 4-1 έγινε στο 90ο λεπτό μετά απο διαδοχικές κόντρες.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπανης ξεκίνησε τον αγώνα με τους:
Βολτση,Ουζουνη,Κιορτση,Χαραβητιδη,Μωυσιδη,Παπαγεωργίου,Τσουμαγκα,Ταουσιανη,Καράμπελα,Ντογο και Καρακουτη.
Στο δεύτερο ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι Παπουρτζης,Μαυροπουλος,Τζατζανας,Αβραμίδης,Πουπης,Σφετκος,Σισκος και Μεταξάς

Αμέσως μετά τον αγώνα ποδοσφαιριστές,τεχνική ηγεσία και διοίκηση δειπνησαν όλοι μαζί στο chalet της ακριτικής ομάδας.

Αυτή την ώρα η ομάδα του Εδεσσαικου έχει πάρει τον δρόμο της επιστροφής ενώ αύριο είναι και η τελευταία συνάντηση για φέτος.