ΑΟ ΚΑΡΔΙΑΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΡΔΙΑΣ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα σε όλες τις φίλες και τους φίλους του Εδεσσαικού

Κυριακή σήμερα 4 Μαρτίου και στις 15:00 o Εδεσσαικός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ομάδα της Καρδίας στα πλαίσια της 26ης αγωνιστικής

Ο Εδεσσαικός βρίσκεται στην 5η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 34 βαθμούς 4 πάνω από την ζώνη σε αντίθεση με την Καρδία που είναι στην 8η με 30 βαθμούς.

Η ομάδα μας μετά και την ισοπαλία με τον Κιλκισιακό μετρά 8 νίκες,10 ισοπαλίες και 5 ήττες με απολογισμό τερμάτων 24-20.

Ο σημερινός αντίπαλος την προηγούμενη αγωνιστική κέρδισε μέσα στην Αλεξάνδρεια και πλέον μετρά 9 νίκες,3 ισοπαλίες και 11 ήττες με απολογισμό τερμάτων 27-27.

Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου οι Πράσινοι είχαν επικρατήσει με σκορ 2-0.

Ας θυμηθούμε τις καλύτερες στιγμές από εκείνο το παιχνίδι.

Ο κ.Βασίλης Σιδερίδης με βοηθούς τους κυρίους Γρηγόρη Πρεσπάρη και Χρήστο Σιδερίδη του Συνδέσμου Καστοριάς θα είναι η διαιτητική τριπλέτα με παρατηρητή τον κ.Καζακίδη Νικόλαο από το Κιλκίς.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης έχει επιλέξει 18 ποδοσφαιριστές για την αποστολή οι οποίοι είναι : Βόλτσης,Παπουρτζής,Αβραμίδης,Βλαδοβίτης,Μωυσίδης,Ουζούνης,Χαραβητίδης,
Τζατζανάς,Τσιτσάγκας,Γολιδόπουλος,Μεταξάς,Παπαγεωργίου,Πούπης,Καρακούτης,Ντόγος,Σκαθαρούδης,Σφέτκος και Ταουσιάνης.

Στις 11:30 θα αναχωρήσει η αποστολή του Εδεσσαικού

Για τους φίλους που θα ταξιδέψουν στην Καρδία για να δουν από κοντά την ομάδα παρακάτω υπάρχουν οδηγίες πρόσβασης για το γήπεδο.

Ο καιρός αναμένεται καθαρά ανοιξιάτικος με την θερμοκρασία να φτάνει στους 17 βαθμούς στην διάρκεια του αγώνα.

Με δεκαπενταλεπτη καθυστερηση θα ξεκινήσει ο αγωνας λογω ενος απροοπτου συμβαν που συνέβη στο λεωφορείο που μετέφερε την αποστολή του Εδεσσαικου

O Εδεσσαικος ξεκιναει με τους Βολτση,Ουζουνη,Τζατζανα,Μωυσιδη,Αβραμιδη,Παπαγεωργιου,Ταουσιανη,Χαραβητιδη,Γολιδοπουλο,Σκαθαρουδη και Ντογο

Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα και για τις ομάδες

Σεντρα

Φαουλ σε καλο σημειο για τον Εδεσσαικο στο 5 λεπτο λιγο αουτ

Γκολ για την Καρδια στο 8 λεπτο που ανοιγει το σκορ με πλασε μεσα απο την μικρη περιοχή με τον Ξανθοπουλο

Eχει παρει μετρα ο Εδεσσαικος που δειχνει να εχει ξεπερασει το αρχικο σοκ

34 λεπτο καλο σουτ του Ταουσιανη μπλοκαρει ο Βασιλειαδης,το 1-0 παραμενει

Mεγαλη αποκρουση του Βολτση στο 37 λεπτο σε κεφαλιά

Πολυ καλο σουτ απο τον αρχηγο του Εδεσσαικου λιγο αουτ

Γκολ 2-0 στο 45 λεπτο,οι παικτες της Καρδίας επαιξαν πολυ γρηγορα το πλαγιο και με πανομοιότυπο τρόπο έγινε το 2-0

Ημιχρονο 2-0
Αδικο το αποτελεσμα βαση της συνολικης εικονας του παιχνιδιου στο πρωτο ημιχρονο

Με μια αλλαγη ξεκιναει το δευτερο ημιχρονο,Καρακουτης στην θεση του Τζατζανα

Γκολ 3-0 η Καρδια πετυχαινει με το καλημερα γκολ με τον Μανιο τελειώνοντας ουσιαστικά και το παιχνιδι

Σφετκος στην θεση του Ντογου

4-0 η Καρδια στο 70 λεπτο

3η αλλαγη Πρωτη εμφανιση για τον Μεταξα στην Γ Εθνικη που μπαινει στην θεση του Ταου

Και ο Πουπης μεσα στην θεση του Γολιδοπουλου

Μειωνει ο Εδεσσαικος σε 4-1 με γκολαρα του Αβραμιδη στο 84 λεπτο

Λήξη
Τελικό αποτέλεσμα Καρδία - Εδεσσαικός 4-1

Ο Εδεσσαικός σήμερα γνώρισε την ήττα καθώς κατά πρώτο λόγο δεν έπιασε τα αναμενόνενα στάνταρ απόδοσης που είχε στα προηγούμενα παιχνίδια,και τα κατά δεύτερο γιατί η Καρδία ευτύχισε να σκοράρει στο τελευταίο λεπτό του πρώτου ημιχρονου και στο πρώτο λεπτό του δευτέρου δύο goal που επηρέασαν σίγουρα τους ποδοσφαιριστές μας.