ΠΙΕΡΙΚΟΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
Α'ΔΑΚ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα σε όλες τις φίλες και τους φίλους του Εδεσσαικού

Κυριακή σήμερα 11 Φεβρουαρίου και στις 15:00 o Εδεσσαικός θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Πιερικό στα πλαίσια της 23ης αγωνιστικής

Ο Εδεσσαικός βρίσκεται στην 4η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 32 βαθμούς 5 πάνω από την ζώνη σε αντίθεση με τον Πιερικό που είναι στην 8η με 28 βαθμούς.

Η ομάδα μας μετά και την ισοπαλία με το Αλμωπό μετρά 8 νίκες,8 ισοπαλίες και 5 ήττες με απολογισμό τερμάτων 22-18.

Ο σημερινός αντίπαλος ήρθε ισόπαλος την προηγούμενη αγωνιστική μέσα στην Αλεξάνδρεια και πλέον μετρά 8 νίκες,4 ισοπαλίες και 9 ήττες με απολογισμό τερμάτων 20-25.

Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου οι Πράσινοι είχαν επικρατήσει με σκορ 1-0 του Πιερικού.Ας θυμηθούμε τις καλύτερες στιγμές από εκείνο το παιχνίδι.

Ο κ.Βάιος Τσιτσανούδης με βοηθούς τους κυρίους Δημήτρη Κοτούμπα και Γρηγόρη Δεδικούση του Συνδέσμου Λάρισας θα είναι η διαιτητική τριπλέτα της αναμέτρησης ενώ πααρατηρητής ορίστηκε ο κ.Παγωνόπουλος Γεώργιος από την Θεσσαλία.

Ο τεχνικός των Πρασίνων Ηλίας Σαπάνης έχει επιλέξει 18 ποδοσφαιριστές για την αποστολή οι οποίοι είναι : Βόλτσης,Παπουρτζής,Αβραμίδης,Κιόρτσης,Κούμπους,Μωυσίδης,Ουζούνης,Χαραβητίδης,Ιωσηφίδης,Πούπης,Προύντσης,Τσουμάγκας,Καρακούτης,Καράμπελας,Ντόγος,Σκαθαρούδης,Σφέτκος και Ταουσιάνης.

Στις 11:30 θα αναχωρήσει η αποστολή του Εδεσσαικού

Για τους φίλους που θα ταξιδέψουν στην Κατερίνη για να δουν από κοντά την ομάδα παρακάτω υπάρχουν οδηγίες πρόσβασης για το γήπεδο.

Ο πιο εύκολος τρόπος είναι μέσω Εθνικής.Αφού περάσετε το τούνελ της Κατερίνης θα πρέπει να στρίψετε δεξιά όπου αυτός ο δρόμος σας οδηγεί στο γήπεδο

Έφτασε η αποστολή του Εδεσσαικου στην Κατερίνη,το ιδιο και εμείς

Πρωτες αναγνωριστικες βόλτες

Στα αποδυτήρια οι δυο ομαδες

Ο τεχνικος των Πρασινων Ηλίας Σαπανης ξεκιναει με τους :
Βολτση,Κουμπους,Κιορτση,Μωυσιδη,Χαραβητιδη,Τσουμαγκα,Προυντση,Καραμπελα,Σκαθαρουδη,Ταουσιανη και Καρακουτη.

Ολοκληρώθηκε το ζεσταμα και για τις δυο ομάδες

Ολα έτοιμα για την σεντρα

Το παιχνιδι ξεκινησε

Πρωτη καλη στιγμη για τον Εδεσσαικο οταν στην αντεπιθεση ο Σκαθαρουδης βρεθηκε μονος με τον Παπατολικα αλλα το πλασε του λογω και του βαρυ τερεν ηταν αδύναμο κανοντας το εργο του τερματοφύλακα ευκολο

Σουτ του Ταουσιανη στο 22 λεπτο η μπαλα περναει πανω απο το δοκαρι

Γκολ για τον Πιερικο στο 42 λεπτο που ανοιγει το σκορ με πλασε και προηγείται πλεον 1-0

Πολυ φθηνο τερμα για την ομάδα μας που λιγο πριν το τελος του ημιχρονου βρισκεται πισω στο σκορ μετα απο δυο διαδοχικα λαθη.

Ημιχρονο 1-0

Με μια αλλαγη ξεκιναει το δεύτερο,Ντογος στην θέση του Καρακουτη

Σουτ του Ντογου δυσκολη αποκρουση σε κορνερ του Παπατολικα

Αρνειται πεντακαθαρο πεναλτυ ο Τσιτσανουδης καθως η μπαλα βρισκει στο χερι του αμυντικου με τον ρεφερυ να δειχνει παιζεται

Στο μισο γηπεδο ο Εδεσσαικος που πιεζει ασφυκτικά

60 λεπτο Μεγαλη ευκαιρια για την ισοφάριση,η κεφαλια του Σκαθαρουδη γλειφει το δοκάρι

Νεα μεγαλη φαση και παλι απο τον Σκαθαρουδη,το πλασε στην κλειστη γωνια το πιανει και παλι ο τερματοφύλακας

Δευτερη αλλαγη,Σφετκος αντι Προυντση

Πιο πολλα τα λεπτα καθυστερησεων απο οτι το παιχνιδι

Συνεχείς καθυστερήσεις απο τους παίκτες του Πιερικου κάτω υπο την προστασία του ρεφερυ

Πλεον δεν παίζεται κσθολου παιχνιδι

Απιστευτο...οριζοντιο σε σουτ του Καράμπελα.Ουτε τωρα ισοφαρίζει ο Εδεσσαικος

Τρομερο σουτ του Κιορτση απιστευτη αποκρουση του Παπατολικα στο 85 λεπτο

Συνεχομενα κορνερ για τον Εδεσσαικο

Καθυστερήσεις

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλλ

Και ξανά Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολλλλλλλλλλλλλ

Ο Εδεσσαικος ισοφαρίζει σε 1-1 με τον Σφετκο,με δυνατο σουτ απο την μικρη περιοχη αφου νωριτερα ο Τσιτσανουδης ξαναρνηθηκε πέναλτι