Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΦΙΛΙΚΗ ΙΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΟΝ ΚΟΠΑΝΟ

Με την θερμοκρασία στους 0 βαθμούς Εδεσσαικός και ΓΑΣ Κοπανού αναδείχθηκαν ισόπαλοι πριν από λίγο με σκορ 2-2.Το πρώτο ημίχρονο κύλησε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις με τους προπονητές των ομάδων να δοκιμάζουν διάφορα σχήματα.'Ολα τα goal σημειώθηκαν στο δεύτερο ημίχρονο με την ομάδα μας ,αρχικά να αιφνιδιάζεται στις αρχές όταν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 2-0.Από εκεί και πέρα ο Εδεσσαικός ανέλαβε πλήρως τα ηνία του παιχνιδιού και με δύο διαδοχικά όμορφα τέρματα του Καράμπελα με σουτ ισοφάρισε σε 2-2 όπου ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.
Για τον Εδεσσαικό αγωνίστηκαν οι Παπουρτζής,Βλαδοβίτης,Τσιτσάγκας,Ιωσηφίδης,Τζατζανάς,Πούπης,Προύντσης,Γολιδόπουλος,Κάρτζιος,Σφέτκος και Καρακούτης ενώ στο ημίχρονο πέρασαν οι Καράμπελας και Αβραμίδης στις θέσεις των Τζατζανά και Καρακούτη.