Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ
ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ ΦΟΥΦΑΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ (LIVE)

Kαλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό την τελευταία φιλική αναμέτρηση της ομάδας μια βδομάδα πριν από την έναρξη της Football League 2 ,κόντρα στον Μακεδονικό Φούφας.

Εδώ και λίγα λεπτά έχει ξεκινήσει η αποστολή του Εδεσσαικού και βρίσκεται καθόδον προς τον Φούφα.

Εφτασε ο Εδεσσαικος

Ο Ηλιας Σαπανης ξεκιναει τον αγώνα με τους :Παπουρτζη,Κουμπους,Κιορτσης,Αβραμιδης,Φωτιας,Παπαγεωργιου,Γολιδοπουλος,Σκαθαρουδης,Ταουσιανης,Καράμπελας και Λαφαζανιδης

Αναπληρωματικοί ειναι οι Βλαδοβιτης,Τσιτσαγκας,Τζατζανας,Ιωσηφιδης,Ρετζια,Καρτζιος,Μπουρακης,Σφετκος και Βολτσης

Ολοκληρωνεται το ζέσταμα και για τις δυο ομάδες

Ολα ετοιμα για την σεντρα

Με τις πρασινες φανελες θα αγωνιστει ο Εδεσσαικος

2ο λεπτο Ωραια εκτελεση κορνερ απο τον Ταουσιανη ο Φωτιας πιανει την κεφαλια με την μπαλα να γλειφει το δοκάρι

Καλη στιγμη για τον Εδεσσαικο με τον Λαφα να σπαει την μπαλα αλλα να προλαβαινουν την τελευταία στιγμη οι σμυντικοι

15ο λεπτο πεναλτυ για τον Φουφα σε ανατροπή του Παπουρτζη.
Γκολ 1-0 ο Μακεδονικός

Πολυ καλος ο Εδεσσαικος παρα το 1-0

Τεράστια ευκαιρια για την ομάδα.Ο Αβραμιδης πιανει την κεφαλιά αλλα ο τερματοφύλακας πραγματοποιεί την απόκρουση του αγωνα.

Πεναλτυ για τον Εδεσσαικο σε ανατροπη του Λαφα στο 25 λεπτο
Στην εκτελεση ο Σκαθαρουδης
Αποκρούει ο τερματοφύλακας

Παραμενει το 1-0
Ληξη ημιχρόνου
Πλασματικό το 1-0 που χανει ο Εδεσσαικος σε ενα ομολογουμένως πολυ καλο πρώτο ημίχρονο της ομάδας μας

Με 3 αλλαγες ξεκιναει ο Εδεσσαικος
Μπαινουν οι Τζατζανας,Ρετζια και Ιωσηφιδης στις θεσεις των Κιορτση,Ταουσιανη και Γολιδοπουλο.

Και ο Βολτσης στην θεση του Παπουρτζη

55ο λεπτο Καρτζιος στην θεση του Καραμπελα

63ο Σε μια φαση στο κεντρο τραυματιζεται ο Λαφα.
Αναγκαστικη αλλαγή.Την θεση του περνει ο Μπουρακης

Ο Λαφα αποχωρεί υποβασταγομενος.
Ελπίζουμε να μην ειναι κατι σοβαρο

68ο λεπτο.Εντυπωσιακή αποκρουση του τερματοφύλακα του Φουφα σε σουτ του Ρετζια

75o λεπτο.Γκοοοολ για τον Εδεσσαικο που ισοφαριζει σε 1-1
Ο Ρετζια επιασε ενα σουτ εξω απο την περιοχη στελνοντας την μπαλα στα διχτυα του Φουφα διαμορφωνοντας το 1-1
Πολυ ομορφο γκολ απο τον Στέλιο

82ο λεπτο Γκοοοολ 1-2
Ο Εδεσσαικος γυριζει το ματς με σουτ του Καρτζιου.Η μπαλα κοντραρε και στον αμυντικο και με την βοήθεια του προηγουμαστε.