Κυριακή 13 Αυγούστου 2017

Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΦΙΛΙΚΗ ΝΙΚΗ 1-2 ΣΤΗΝ ΝΑΟΥΣΑ

Με 1-2 επικράτησε πριν από λίγο ο Εδεσσαικος μέσα στην Νάουσα στο δεύτερο φιλικό προετοιμασίας.Το παιχνίδι ήταν ανοιχτό με αρκετές φάσεις στα καρέ των δυο ομαδων με τους προπονητές να δοκιμάζουν όλους τους ποδοσφαιριστές βγάζοντας κάποια κρίσιμα συμπεράσματα εν'όψει της συνέχειας.
Ο Ηλίας Σαπάνης ξεκίνησε τον αγώνα με τους:Βολτση,Φωτια,Ουζουνη,Κουμπους,Κιορτση,Αβραμιδη,Παπαγεωργιου,Καράμπελα,Καρτζιο,Ρετζια και Λαφαζανιδη.

10 λεπτό 1-0 ανοίγει το σκορ η Νάουσα που έχει μπει καλύτερα στα πρώτα λεπτά.

30 λεπτό Παπουρτζης στην θέση του Βολτση

Ημίχρονο 1-0
Ο Εδεσσαικος ισορροπήσε το παιχνίδι μετά το πρώτο τέταρτο χωρίς ωστόσο να δημιουργήσει την κλασσική φάση για goal.

Αλλαγές
Ταουσιανης,Ιωσηφιδης,Γολιδοπουλος
Στις θέσεις των Παπαγεωργιου,Καρτζιου και Καράμπελα

55 λεπτό Προυντσης αντί Ουζουνη

60 λεπτό Μπαίνουν οι Μπουρακης Τζατζανας στις θέσεις των Ρετζια και Κιορτση.

Διπλό δοκάρι για την Νάουσα σε μια φάση για highlights.

Ζαχαριαδης στην θέση του Παπουρτζη
και Βλαδοβιτης αντί του Κουμπους

77 λεπτο Γκολ 1-1 O Λαφα ισοφαρίζει για την ομάδα μας με πλασέ μετά από εξαιρετική κάθετη πασά του Ταουσιανη.

Σφετκος στην θέση του Λαφαζανιδη

89 λεπτό Γκολ 1-2 Ο Τζατζανας με κεφαλιά στελνει την μπάλα στα δίχτυα μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ταουσιανη.