Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού από το Δημοτικό Στάδιο του Σταυροδρομίου

Βόλτση,Κουμπους,Κιορτση,Βλαδοβιτη,Τσιτσαγκα,Προυντση,Καράμπελα,Μπάρμπα,Καρτζιο,Ρετζια και Τσιρλιδη

Στον πάγκο είναι οι
Λαφαζανιδης,Παπαηλιας,Αποστόλου,Παπαγεωργίου,Σαββίδης,Σφετκος και Χοτζιας.

Τελείωσε το ζέσταμα ο Εδεσσαικος ο οποίος κατευθύνεται προς τα αποδυτήρια αυτή την ώρα.

Διαιτητής της συνάντησης είναι ο κ.Μπουρλουτσκι με βοηθούς τον κ.Ζιωγλη και τον κ.Παπαδόπουλο.

Σχεδόν όλα έτοιμα για να ξεκινήσει ο αγώνας.

Το παιχνίδι ξεκίνησε...

Tους 28 βαθμούς αγγίζει το θερμόμετρο αυτή την στιγμή

5 λεπτό Χαμένη ευκαιρία για την ομάδα μας με τον Μπάρμπα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ στο 9 λεπτό με τον Στέλιο Ρετζια με σουτ από το ύψος της μικρής περιοχής μετά από κάθετη μπαλιά του Μπάρμπα.

Ο Εδεσσαικος ελέγχει πλήρως το παιχνίδι

Ωραίο σουτ του Μπάρμπα μπλόκαρει ο τερματοφύλακας

Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Με τον ίδιο ακριβώς τρόπο ο Εδεσσαικος διπλασιάζει τα τέρματα του.Παράλληλη μπαλιά του Καρτζιου και ο Τσιρλιδης δεν δυσκολεύεται να κάνει το 0-2 στο 20 λεπτό με υποδειγματικό πλασέ.

Μεγάλη ευκαιρία με τον Καρτζιο στο 23 λεπτό για τον 0-3.Το πλασέ του λίγο άουτ μετά από εξαιρετική ατομική ενέργεια

Μαγική ασιστ από τον Μπάρμπα που βγάζει μόνο τον Τσιρλίδη ο οποίος κρεμάει τον τερματοφύλακα με το πλασέ να περνάει ελάχιστα αουτ

Σουτ του Καράμπελα από το ύψος της μικρής περιοχής με τους αμυντικούς να διώχνουν πάνω στην γραμμή

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Γύρισμα του αμυντικού προς τον τερματοφύλακα ο οποίος κάνει κακό κοντρόλ και ο Τσιρλιδης σε άδεια εστία διαμορφώνει το 0-3

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-4
Αυτογκόλ για την ομάδα του Φίλιππου στο 42 λεπτό

Ημίχρονο
Φίλιππος-Εδεσσαικος 0-4

Ο Εδεσσαικος χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα προηγείται με 0-4 με το μυαλό πλέον να βρίσκεται παραδίπλα όπου η Δόξα Εξαπλατανου προηγείται με 0-1 τον Απόλλωνα με πέναλτι του Τσολκα στο 41 λεπτό.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Στο ίδιο μοτίβο τα πρώτα λεπτά με τους ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικου να αλλάζουν πολλές πάσες.

Αλλαγή για τον Εδεσσαικο.Στον αγωνιστικό χώρο περνάει ο Χοτζιας στην θέση του Τσιρλιδη

Στο 60 λεπτό το 0-4 παραμένει

Δοκάρι για τον Εδεσσαικό σε σουτ Καράμπελα.Ωραία φάση για την ομάδα μας με τους επιθετικούς να αλλάζουν όμορφα την μπάλα.Το σουτ του Στάθη στάματησε στο κάθετο δοκάρι.

Στον παίχνιδι πέρασαν και οι Σφέτκος και Σαββίδης

Λήξη του αγώνα
Τελικό σκορ

Στο άλλο παιχνίδι η ομάδα του Εξαπλατανου κέρδισε οπως αναμενόταν στην Κ.Βρύση με 0-1.