Μετράμε αντίστροφα πλέον καθώς έχουν απομείνει 3 αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση και του φετινού πρωταθλήματος

Σήμερα ο Εδεσσαικός αγωνίζεται εκτός έδρας με την Δόξα Μελισσίου.

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 17:00

Σε λίγη ώρα θα συγκεντρωθεί η αποστολή όπου και θα αναχωρήσει για το Μελίσσι.

Ο καιρός όπως δείχνει η μετεωρολογική υπηρεσία κατά την διάρκεια του αγώνα θα είναι συννεφιασμένος με ενδεχόμενο ψιλόβροχου.

Για τους φίλους της ομάδας που θα ταξιδέψουν για να δουν από κοντά τον Εδεσσαικό,να τονίσουμε ότι το γήπεδο του Μελισσίου διαθέτει σκεπαστή κερκίδα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε από την ΕΠΣ ο κ.Ατζαμιδάκης με βοηθούς τους κ.Δέλλιο και Αλατζά.Παρατηρήτης θα είναι ο Βασιλείαδης.

Η ομάδα μας έχει συγκεντρώσει 55 βαθμούς με απολογισμό 17 νίκες,4 ισοπαλίες και 2 ήττες.Τα goal που έχει σημειώσει είναι 53 ενώ έχει δεχθεί 8 τέρματα.

Από την άλλη η Δόξα βρίσκεται στην 9η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 29 βαθμούς έχοντας απολογισμό 8 νίκες (οι 6 έιναι στην έδρα της),5 ισοπαλίες ενώ έχει και 10 ήττες από τις οποίες μόνο η μία είναι στο Μελίσσι.Έχει πετύχει 31 goal και έχει δεχθεί 33.

Στην αναμέτρηση του πρώτου γύρου ο Εδεσσαικός είχε επικρατήσει στο Φόρης Γεντζής με 3-1,ενώ είχε προηγηθεί και η αναμέτρηση του κυπέλλου στο Μελίσσι όπου με ήρωα τον Βόλτση ο Εδεσσαικός είχε επικρατήσει στην διαδικασία των πέναλτυ.

Το www.edessaikos.gr θα βρίσκεται από νωρίς στις επάλξεις μεταφέροντας όλα τα τελευταία νέα από το στρατόπεδο των Τριαινοφώρων και φυσικά live την σημερινή αναμέτρηση.

Έφτασε πριν από λίγα λεπτά ο Εδεσσαικος

Αυτή την στιγμή η ομάδα έχει αποσυρθεί στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες.

Η πρωινή βροχή έχει βαρύνει αρκετά τον αγωνιστικό χώρο

Σε λίγα λεπτά θα έχουμε και την ενδεκάδα που θα ξεκινήσει η ο ομάδα μας.

Ο Κώστας Μαλουμιδης θα ξεκινήσει με τους:
Βολτσης,Πουπης,Παπαηλίας,Παπουλιδης,Κιορτσης,Παπαγεωργιου,Κουμπους,Μπάρμπας,Ρετζια,Τσιρλιδης και Λαφαζανιδης

Ιδανικό ξεκίνημα για τους Πράσινους

15 λεπτό της αναμέτρησης.Ο Εδεσσαικος έχει την κατοχή,πιέζοντας ψηλά.

Εντυπωσιακό ψαλιδάκι του Μπάρμπα δεν ανησυχεί τον τερματοφύλακα.

20 λεπτό.Κεφαλιά του Τσιρλίδη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

Νέα σωτηρία πέμβαση σε προβολή του Ρετζια στο 23 λεπτό

Πολύ καλός ο Εδεσσαικος στο πρώτο εισοσιπενταλεπτο.

Το 0-1 παραμένει χάρις στον τερματοφύλακα της Δόξας Δομουκτσιδη

32 λεπτό Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2.Το σουτ του Λαφα μέσα από την περιοχή κατέληξε άουτ

Λήξη ημιχρόνου
Ο Εδεσσαικος προηγείται με 0-1 χάρις στο γρήγορο γκολ που πέτυχε ο Λαφαζανιδης.

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας στο 58 λεπτό.Μπαίνει ο Σαββίδης στην θέση του Μπάρμπα

Δεύτερη Αλλαγή στο 63.Μπαίνει ο Καρτζιος στην θέση του Τσιρλιδη.

Στα πρώτα είκοσι λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου ο Εδεσσαικός δεν έχει πιάσει την απόδοση του πρώτου

80 λεπτό.Σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Λαφα εκατοστά έξω από την μεγάλη περιοχή.