Σάββατο 4 Μαρτίου 2017

Α.Α.ΣΚΥΔΡΑΣ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 1-3

Παίζοντας κατά διαστήματα πολύ όμορφο ποδόσφαιρο η Κ17 του Εδεσσαικου επιβλήθηκε σήμερα το μεσημέρι της Αθλητικής Ακαδημίας Σκύδρας με σκορ 1-3.Ο σημερινός αγώνας ήταν και ο τελευταίος της 1ης φάσης όπου η ομάδα μας έκλεισε με τον καλύτερο δυνατό τρόπο την συγκεκριμένη φάση πετυχαίνοντας μια ακόμα νίκη.Η πρώτη θέση εξάλλου στον όμιλο είχε εξασφαλιστεί από την προηγούμενη εβδομάδα.Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Παρίση μπήκαν από την αρχή δυνατά και μόλις στο 5 λεπτό ο Φουδουλης έκανε το 0-1.Οι παίκτες του Εδεσσαικου συνέχισαν την πίεση και στο 30 λεπτό ο Κοπαιλας διαμόρφωσε το 0-2 ,όπου ήταν και το σκορ ημιχρόνου.Στις αρχές του δευτέρου μείωσε Η Α.Α.Σκύδρας για να γράψει το τελικό 1-3 ο Παρισκος.Με αυτή νίκη ο Εδεσσαικος έφτασε τους 26 βαθμούς με απολογισμό 8 νίκες και 2 ισοπαλίες κρατώντας το αήττητο έχοντας συντελεστή τερμάτων (27-5).Προσεχώς θα ανακοινωθεί από την Επσ η διαδικασία της 2ης φάσης που εάν κρίνουμε από την περσινή χρονιά λογικά θα δημιουργηθεί ένας όμιλος των 8 ομάδων,στον οποίο θα περάσουν οι 4 πρώτοι του κάθε ομίλου.