ΑΝΑΓ.ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου και όχι μόνο.

Την Αναγέννηση Γιαννιτσών αντιμετωπίζει σήμερα το μεσημέρι στις 15:00 εκτός έδρας ο Εδεσσαικος.

Ένα ντέρμπυ βγαλμένο από τα παλιά,που δυστυχώς τα τελευταία χρόνια έχει χάσει την αίγλη που είχε κάποτε.

Βρισκόμαστε στην 19η αγωνιστική του πρωταθλήματος με την ομάδα μας,από εχθές να έχει ξανά συγκάτοικο στην κορυφή μετά την νίκη του Μαυροβουνίου επί του Εξαπλατανου με 1-0.

Δείτε πως έχει διαμορφωθεί η βαθμολογία στις πρώτες θέσεις.

1.Εδεσσαικος                       38 (18) 38-7
2.Δόξα Μαυροβουνίου.      38 (19) 35-15
3.Δόξα Εξαπλατανου.         36 (19) 29-12
4.Μ.Αλέξανδρος Πέλλας.  28 (18) 30-20
5.Εθνικός Γιαννιτσών.        27 (18) 21-13
6.Απόλλων Κ.Βρύσης.        26 (19) 37-18

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο Γιάγκος με βοηθούς την Κουπαρανη και τον Αλατζα.

Ηλιόλουστος ο καιρός με θερμοκρασία που θα φτάσει τους 15 βαθμούς,σύμμαχος σε όσους θα ταξιδέψουν στα Γιαννιτσά.

Η αποστολή της ομάδας θα αναχωρήσει στις 13:00 με το edessaikos.gr να είναι από νωρίς στο γήπεδο μεταφέροντας όλα τα τελευταία νέα.

Συγκεντρώθηκε η αποστολή του Εδεσσαικου όπου αυτήν την ωρα ταξιδεύει για τα Γιαννιτσά.
Έφτασε ο Εδεσσαικος με τους ποδοσφαιριστές να ρίχνουν τις πρώτες αναγνωρίστικες ματιές στο γήπεδο.

Σε κακή κατάσταση ο αγωνιστικός χώρος του Δημοτικού Σταδίου Γιαννιτσών.
Σε λίγο θα έχουμε ενδεκαδα

Ο Γιώργος Νασιοπουλος θα ξεκινήσει με τους
Αποστόλου,Ουζουνη,Κουμπους,Παπουλιδη,Κιορτση,Παπαγεωργίου,Ρετζια,Μεταξά,Τσίρλιδη,Καρτζιο και Λαφαζανιδη.

Αναπληρωματικοί θα είναι οι
Πουπης,Παπαηλιας,Βολτσης,Μπάρμπας,Καράμπελας,Προυντσης και Σαββίδης.

Βγήκε για ζέσταμα ο Εδεσσαικος.
Ελάχιστος ο κόσμος στις κερκίδες μισή ώρα πριν την έναρξη του αγώνα.

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι.
Σέντρα.

5 λεπτό Φάουλ σε καλό σημείο για την ομάδα μας.Κίτρινη στον Χαραβιτιδη.
Στην εκτέλεση ο Παπαγεωργίου
Άουτ

Γκοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Στο 6 λεπτό ο Εδεσσαικος ανοίγει το σκορ με ωραίο πλασέ του Τσιρλιδη από την μικρή περιοχή.
Γκοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Φοβερό σουτ του Παπαγεωργίου στο οριζόντιο δοκάρι και στην επαναφορά ο Τσιρλιδης γράφει το 0-2 στο 9 λεπτό.

Κίτρινη κάρτα για σκληρό μαρκάρισμα στον Αλεξανδριδη πάνω στον Ουζουνη.

Νέο σκληρό μαρκάρισμα πάνω στον Λαφα.

23 λεπτό κεφαλιά του Παπουλιδη λίγο άουτ.

Φτάσαμε στο 30 λεπτό
Το 0-2 παραμένει για τον Εδεσσαικο.

Κεφαλιά του Τσιρλιδη δύσκολα ο Σαβουλιδης σε κόρνερ

Στο κόρνερ κεφαλιά ο Ρετζια λίγο άουτ

38 λεπτό Κίτρινη κάρτα στον Καλαϊτζή σε φάουλ πάνω στον Μεταξά.

Φτάνουμε προς το τέλος του ημιχρόνου

Μεγάλη φάση για το 0-3 με τον Μεταξά να πλασάρει άουτ

Ημίχρονο
Αναγεννηση-Εδεσσαικος 0-2

Χωρίς αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο.

Δεν υπάρχει κάτι το ιδιαίτερο στα πρώτα δέκα λεπτά πέρα από δύο κίτρινες στον Παπουλιδη και Ρετζια.

60 λεπτό Σουτ του Κιορτση άουτ

Ωραίο πλασέ του Παπαγεωργίου αποκρούει ο Σαββουλιδης.

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Ο Καρτζιος με ατομική προσπαθεία εκμεταλλευόμενος την ταχύτητα του περνάει και τον τερματοφύλακα και κάνει το 0-3 στο 69 λεπτό.

Διπλή αλλαγή για τον Εδεσσαικο
Βγαίνουν οι Παπουλιδης και Ρετζια υποβασταγμενος και μπαίνουν οι Πουπης και Παπαηλιας.

77 λεπτο Κόκκινη κάρτα στον Κιορτση για εξύβριση.

Συνεχίζουν με δέκα παίκτες

Κλείνουν οι αλλαγές.
Βγαίνει ο Λαφα και στην θέση του περνάει ο Μπάρμπας.

Δέκα λεπτά ακόμα

Μεγάλη ευκαιρία για το 0-4 με τον Παπαγεωργίου στο 88 λεπτό μετά από ωραίο συνδυασμό

Γκοοοοοοοοοοοοοοολ 0-4
Ο Καρτζιος στο 90 λεπτό δίνει διαστάσεις θριάμβου στο Εδεσσαικο διπλασιάζοντας τα προσωπικά του τέρματα.