Παρέα και σήμερα όπως σε κάθε παιχνίδι της Εδεσσαρας μας,θα παρακολουθήσουμε από κοντά την αναμέτρηση κόντρα στην Δόξα Μαυροβουνίου.

Μετά τα χθεσινά αποτελέσματα στην κορυφή πέρασε η Δόξα Εξαπλατανου με 36 βαθμους ενώ Εδεσσαικος και Μαυροβουνι ισοβαθμούν με 35.

3.Εδεσσαικος                    35 (15)
4.Μ.Αλέξανδρος Πέλλας 28 (16)
5.Εθνικός Γιαννιτσών     27 (16)
6.Απόλλων Κ.Βρύσης       26 (16)

Όπως γίνεται αντιληπτό με μια νίκη σήμερα η ομάδα μας αποκτά σημαντικό προβάδισμα στην κούρσα του πρωταθλήματος.

Ένα παιχνίδι που αναμένεται να το παρακολουθήσει πλήθος κόσμου από όλο τον νόμο.

Στις τάξεις των waterboys υπάρχει έντονος ξεσηκωμός μετά από καιρό και αναμένεται να ζήσουμε ολοι μας στιγμές Α'Εθνικής.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ.Καρυπιδης με βοηθούς τους κ.Δεμερτζή και Δελλιο.

Ψιλόβροχο ρίχνει αυτήν την ώρα στην πόλη της Έδεσσας,κάτι που αναμένεται να σταματήσει και να υπάρχει συννεφιά κατά την διάρκεια του αγώνα,σύμφωνα πάντα με την μετεωρολογική υπηρεσία.

Στις 13:30 είναι η συγκέντρωση των ποδοσφαιριστών.

Ολα έτοιμα στα αποδυτήρια του Εδεσσαικου.

Συγκεντρώθηκε η ομάδα του Εδεσσαικού

Σε λίγα λεπτά θα έχουμε ενδεκάδα

Ο Γιώργος Νασιόπουλος επέλεξε για το βασικό σχήμα τους:
Αποστόλου,Κούμπους,Κιόρτση,Ουζούνη,Παπαηλία,Παπαγεωργίου,Λαφαζανίδη,Ρέντζια,Μεταξά,Τσιρλίδη και Κάρτζιο.

Αναπληρωματικοί θα είναι οι Πούπης,Μπάρμπας,Βλαδοβίτης,Βόλτσης,Παπουλίδης,Προύντσης και Καράμπελας

Ζέσταμα αυτήν την ώρα και για τις δύο ομάδες.

Γεμίζει σιγά σιγά το Φορης Γεντζης

Το παιχνίδι ξεκίνησε

1ο λεπτό Κίτρινη κάρτα στο Παπαηλια σε ανύπαρκτο φάουλ

6ο λεπτό Καλή στιγμή για την ομάδα μας.Αποκρούει ο Καμπαλης

8ο λεπτό Νέα κίτρινη κάρτα στον Εδεσσαικο.Την δέχεται ο Καρτζιος

20ο λεπτό Καλό σουτ του Παπαγεωργίου διώχνει με υπερένταση ο τερματοφύλακας σε κόρνερ.

30ο λεπτό Δοκάρι για το Μαυροβουνι σε κεφαλια

Γκοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0
Βαγγέλης Μεταξάς με πλασέ ανοίγει το σκορ για την ομάδα μας μέσα σε πανζουρλισμο στο 43 λεπτό

Λήξη ημιχρόνου
Εδεσσαικος-Δόξα Μαυροβουνίου 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

Φτάσαμε στο 65 λεπτό το 1-0 παραμένει.

67ο λεπτό Μεγάλη φάση με τον Λαφα για το 2-0

Πρώτη αλλαγή.Βγαίνει ο Τσιρλιδης και μπαίνει ο Πουπης

75ο λεπτό.Βγαίνει ο σκόρερ Μεταξάς και την θέση του πέρνει ο Μπάρμπας.

80ο λεπτό Σουτ του Καρτζιου άουτ.

Ολοκληρώνονται οι αλλαγές.Στο παιχνίδι περνάει ο Προύντσης στην θέση του Κάρτζιου.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ 2-0
Με βολίδα του Στέλιου Ρέτζια έξω από την περιοχή γίνεται το 2-0 στο 85 λεπτό μέσα σε εξάλλους πανηγυρισμούς.

Τέλος
Εδεσσαικος-Δόξα Μαυροβουνίου 2-0

Ο Εδεσσαικός πετυχαίνει την νίκη που τόσο πολύ ήθελε και πλεόν είναι μόνος πρώτος στην κορυφή.

Μείνετε συντονισμένοι για το τρίτο ημίχρονο.