ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''
ΩΡΑ 15:00

Καλησπέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Η ομάδα μας σε λίγα λεπτά από τώρα αντιμετωπίζει στα πλαίσια της ημιτελικής φάσης του κυπέλλου τον Όλυμπο Αψάλου.

Πρόκειται για το πρώτο παιχνίδι ενώ θα ακολουθήσει η ρεβάνς στην 'Αψαλο σε ημερομηνία που θα ορίσει η ΕΠΣ.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 15:00

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ.Καρατζάς με βοηθούς τους κ.Αλατζά και Κουκούλη.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Καρακελίδης

Για την ομάδα μας ο Γιώργος Νασιόπουλος επέλεξε για το βασικό σχήμα τους :
Aποστόλου,Παπουλίδη,Κιόρτση,Ουζούνη,Παπαηλία,Παπαγεωργίου,Λαφαζανίδη,Προύντση,Βλαδοβίτη,Ταουσιάνη και Καράμπελα

Αναπληρωματικοί είναι οι:
Mπάρμπας,Μεταξάς,Σφέτκος,Βόλτσης,Μάρκου,Τσεγάνης,Πούπης

Για τον Όλυμπο θα αγωνιστούν oι:
Σέλκος,Καραπατάκης,Σταυρούλακης,Σπανίδης,Αθανασιάδης,Κόγιος,Φαφούτης,Τσολερίδης,Μανελίδης,Παπαδημητρίου,Μπογόιτσης ενώ στον πάγκο θα είναι οι:
Kαραισαρίδης,Τσολερίδης,Σιδηρόπουλος,Μητιτανίδης,Θεοδωρίδης

'Ολα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

Φτάσαμε στο 10 λεπτό με τον Εδεσσαικό να έχει την κατοχή χωρίς όμως να έχει δημιουργήσει την μεγάλη φάση

Καλό σουτ του Παπαγεωργίου η μπάλα άουτ

20 λεπτό Σουτ του Βλαδοβίτη άουτ

Λείπουν οι τελικές φάσεις για την ομάδα μας στο πρώτο τριαντάλεπτο.

Ημίχρονο 0-0

Μετά από ένα μέτριο πρώτο ημίχρονο ο Εδεσσαικός με τον 'Ολυμπο Αψάλου βρίσκονται στο 0-0

Αλλαγές για την ομάδα μας με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου

Στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Μεταξάς και Μπάρμπας στις θέσεις των Παπουλίδη και Προύντση.

55 λεπτό.Καλή εκτέλεση φάουλ του Καράμπελα άουτ.

65 λεπτό πάντα είμαστε στο 0-0.

Κόκκινη κάρτα στον Λαφαζανίδη.Στην ίδια φάση ο Λάφα δέχτηκε δύο κίτρινες κάρτες και αποβλήθηκε από το παιχνίδι.

Πλέον συνεχίζουμε με 10 ποδοσφαιριστές

Νέα κόκκινη κάρτα στον Εδεσσαικό.
Σε μια φάση που δεν κατάλαβε κανείς ο Παπαγεωργίου δέχεται δεύτερη κίτρινη

Πλέον παίζουμε με 9 παίκτες για τα τελευταία δέκα λεπτά

Φανερά εκνευρισμένοι οι ποδοσφαιρίστες της ομάδας.

Πλησιάζουμε προς την λήξη του αγώνα.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0.

Με το Βαγγέλη Μεταξά στο 90 λεπτό ο Εδεσσαικός ανοίγει το σκορ και προηγείται με 1-0

Σε μια φάση που θα μπορούσε να δωθεί και πέναλτυ ο Βάγγελης με πολύ όμορφο πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής έκανε το 1-0