Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2017

ΕΠΙΔΕΙΞΗ ΔΥΝΑΜΗΣ Η Κ17

Επίδειξη δύναμης έκανε σήμερα το πρωί η Κ17 του Εδεσσαικου καθώς επικράτησε εύκολα της αντίστοιχης ομάδας της ΑΕΠ Θηριοπετρας με σκορ 3-0 στον αγώνα που άνοιξε τον 2ο γυρο και διεξήχθη στο γήπεδο του Κλεισοχωριου.Ο αγώνας ηταν ενας επιθετικός μονόλογος των Τριαινοφωρων με τους παίκτες του Κώστα Παρίση να παίζουν κατά διαστήματα εξαιρετικό ποδόσφαιρο.Τα τέρματα για την ομάδα μας πέτυχαν στο 22 λεπτό ο Παρισκος,στο 60 ο Πετκος ο οποίος είχε και δύο δοκάρια και στο 80 λεπτό ο Φουδουλης με όμορφο πλασέ καθώς "κρέμασε" τον αντίπαλο τερματοφύλακα.Μετά από αυτή την νίκη ο Εδεσσαικος έφτασε τους 16 βαθμούς παραμένοντας μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας με απολογισμό 5 νίκες και μία ισοπαλία και συντελεστή τερμάτων 18-2.