Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2016

ΑΣΤΑΜΑΤΗΤΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΕΣ

Σε ένα πολύ όμορφο ματς που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι το τελευταίο λεπτό οι παίδες του Εδεσσαικου επιβλήθηκαν της Δόξας Μανδαλου με σκορ 2-1.Πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ο Πετκος ο όποιος πέτυχε και  τα δύο τέρματα της ομάδας μας.Το 1-0 έγινε με όμορφο σουτ στο 25 λεπτό.Το Μανδαλο αντέδρασε και ισοφάρισε στο 60 λεπτό με παρόμοιο τρόπο.Όμως οι παίκτες του Κώστα Παρίση δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.Η δικαίωση ήρθε στην τελευταία φάση του αγώνα μετά από εκτέλεση κόρνερ στο πρώτο δοκάρι όπου ο Πετκος με όμορφη κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-1 μέσα σε εξάλλους πανηγυρισμούς.Μετά και από αυτή την νίκη ο Εδεσσαικος βρίσκεται μόνος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 9 βαθμούς έχοντας πετύχει 3 νίκες σε ισάριθμα ματς.Αρκετός ο φίλαθλος κόσμος που παρακολούθησε το παιχνίδι ενώ ανάμεσα τους και ο προπονητής της μεγάλης ομάδας Γιώργος Νασιοπουλος.