Ο Εδεσσαικός αντιμετωπίζει στο ''Φόρης Γεντζής'' τον Απόλλων Κρύας Βρύσης.

Πρόκειται για το επαναληπτικό παιχνίδι των δύο ομάδων για την φάση των 8΄.

Στο πρώτο ματς ο Εδεσσαικός είχε επικρατήσει μέσα στην Κρύα Βρύση με 0-2

Τα goal εκείνης της αναμέτρησης τα είχε πετύχει ο Ρέτζια.

Για τους φίλους της ομάδας μας που θα παραβρεθούν σήμερα στο γήπεδο να θυμίσουμε ότι ο αγώνας θα ξεκινήσει στις 14:30 και όχι στις 15:00 όπως στα ματς του πρωταθλήματος.

Τσουχτερό το κρύο τις τελευταίες ημέρες.Κατά την διάρκεια του αγώνα η μετεωρολογική υπηρεσία δείχνει ήλιο με 4 βαθμούς.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε από την Επς ο κ.Ατζαμιδάκης με βοηθούς την κ,Κουπαράνη και τον κ.Αρεστή.Παρατηρητής του αγώνα ορίστηκε ο κ.Παπαδόπουλος.

Ο Εδεσσαικός που το τελευταίο διάστημα διανύει μια πολύ καλή περίοδο καλείται να διαχειριστεί το θετικό αποτέλεσμα του πρώτου παιχνιδιού,χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι θα πρέπει να επαναπαυτεί καθώς ο Απόλλων Κρύας Βρύσης αποτελεί πάντα έναν πολύ ικανό και υπολογίσιμο αντίπαλο.

Οι υπόλοιπες σημερινές αναμετρήσεις είναι
Δόξα Μανδάλου - Δόξα Εξαπλατάνου (0-2)
Μ.Αλέξανδρος Πέλλας - Κερασιά (3-4)
Όλυμπος Αψάλου - Άρης Αμπελειών (2-1)

Επόμενη αναμέτρηση του Εδεσσαικού την Κυριακή εντός έδρας με την Δόξα Μελισσίου στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής που θα είναι και το τελευταίο παιχνίδι για φέτος.
Συγκεντρώνονται σιγά σιγά οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας.

Στα αποδυτήρια βρίσκεται αυτή την στιγμή η αποστολή του Εδεσσαικού/

Σε λίγο θα έχουμε ενδεκάδα...

Ο Γιώργος Νασιόπουλος θα ξεκινήσει με τους
Βόλτση,Παπαηλία,Κούμπους,Παπουλίδη,Κιόρτση,Προύντση,Παπαγεωργίου,Μπάρμπα,Βλαδοβίτη,Μάντζιο και Λαφαζανίδη.

Αναπληρωματικοί είναι οι:
Tσεγάνης,Σφέτκος,Μεταξάς,Παπαγεωργίου,Μάρκου,Ρέτζια και Καράμπελα.

Βγήκαν για ζέσταμα οι δύο ομάδες.

'Ολα έτοιμα για την σέντρα

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 1-0
Ο Εδεσσαικός με το καλημέρα ανοίγει το σκορ με τον Δημήτρη Λαφαζανίδη.
Ο Λάφα πήρε όμορφη μπαλιά από τον Βλαδοβίτη και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Σέντρα του Λάφα,το σουτ του Μάντζιου περνάει άουτ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 2-0
Ο Εδεσσαικός διπλασιάζει τα τέρματα του με τον Αλέξανδρο Βλαδοβίτη ύστερα από πάσα του Προύντση στο 15 λεπτό βάζοντας τέλος στην υπόθεση της πρόκρισης.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 3-0
Ο Λάφα τριπλασιάζει τα τέρματα της ομάδας μας μετά από έξοχη πάσα του Παπαγεωργίου.

Hμίχρονο
Εδεσσαικός - Απόλλων Κρύας Βρύσης 3-0
Ενας Εδεσσαικός με σπασμένα φρένα κάνει στην κυριολεξία ότι θέλει μέσα στο γήπεδο.

Στα υπόλοιπα παιχνίδια έχουμε μέχρι τώρα τα εξής αποτελέσματα
Δόξα Μανδάλου-Δόξα Εξαπλατάνου 1-0 (0-2)
Μ.Αλέξανδρος Πέλλας - Κερασιά 0-3 (3-4)
Όλυμπος Αψάλου - Άρης Αμπελειών 1-0 (2-1)

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο με μια αλλαγή για τον Εδεσσαικό.Στον αγωνιστικό χώρο πέρασε ο Ρέτζια στην θέση του Δημήτρη Λαφαζανίδη.

Φτάσαμε στο 60 λεπτό το 3-0 παραμένει

Αλλαγή.Στον αγωνιστικό χωρό περνάει ο Καράμπελας στην θέση του Παπαγεωργίου

Τεράστια ευκαιρία του Μάντζιου.Το σουτ που επιχείρησε πέρασε ελάχιστα άουτ

Κλείνουν οι αλλαγές.Βγαίνει ο Κιόρτσης και μπαίνει ο Σφέτκος

Πολύ ωραία μπαλιά του Ρέτζια στον Μπάρμπα αυτός με την μία στον Βλαδοβίτη το σουτ όμως πέρασε άουτ.Όλα αυτά στο 75 λεπτό.

Γίνονται απίστευτα παιχνίδια στην Πέλλα και στο Μάνδαλο
Η Πέλλα το γύρισε το ματς από 0-3 σε 4-3 ισοφαρίζοτας το ματς του πρώτου αγώνα.
Το Μάνδαλο πιέζει για το 2-0 για να ισοφαρίσει το σκορ του πρώτου παιχνιδιού.

Φτάνουμε προς το τέλος της αναμέτρησης.
Ο Εδεσσαικός συνέχισε τις πολύ καλές του εμφανίσεις,ήταν σοβαρός όπως θα έπρεπε από το πρώτο λεπτό πετυχαίνοντας μια ακόμα ευρεία νίκη.

Λήξη παιχνιδιού
Τελικό σκορ
Εδεσσαικός-Απόλλων Κρύας Βρύσης 3-0

Ο Εδεσσαικός είναι στους 4 του κυπέλλου

Οι αλλές δύο ομάδες είναι ο Μ.Αλέξανδρος Πέλλας που γύρισε το ματς και κέρδισε με 7-3 την Κερασιά και ο 'Ολυμπος Αψάλου που επικράτησε του 'Αρη Αμπελειών με 1-0.Στο Μάνδαλο ο Γκότσης στο 90 λεπτό έκανε το 2-0 και θα έχουμε παράταση.

Μείνετε συντονισμένοι για το τρίτο ημίχρονο...