ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΕΔΕΣΣΑΣ "ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ”
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου

Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε από κοντά την εντός έδρας αναμέτρηση της ομάδα μας απέναντι στον Μ.Αλεξανδρο Πέλλας.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Εδεσσας "Φορης Γεντζης" και θα ξεκινήσει στις 15:00

Η αναμέτρηση διεξάγεται στα πλαίσια της 9ης Αγωνιστικής

Αυτό θα είναι το 4ο παιχνίδι εντός έδρας για την ομάδα του Εδεσσαικου

Μέχρι τώρα μετράμε 3 νίκες σε ισάριθμα ματς με απολογισμό τερμάτων (7-0)

Συνολικά ο Εδεσσαικος σε 8 παιχνίδια εχει 6 νίκες και 2 ήττες

Μετά και τα χθεσινα αποτελέσματα υπάρχει αρκετός συνωστισμός στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα.
7.Εθνικος Γιαννιτσων 16 (9)

Συννεφιασμένος προβλέπεται ο καιρός σύμφωνα με την μετεωρολογική υπηρεσία κατά την διάρκεια του αγώνα.Η θερμοκρασία θα κυμανθεί στους 5 βαθμούς

Διαιτητής της ανάμετρησης ορίστηκε ο κ.Καρυπιδης με βοηθούς τους κ.Αρεστή και Παπαδόπουλο.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Καρακελιδης.

Στις 13:15 θα συγκεντρωθεί η αποστολή του Εδεσσαικου,ως τότε μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρωθηκαν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας.

Στα αποδυτήρια για τις τελευταίες οδηγίες και την ανακοίνωση της ενδεκάδας.

Ο Γιώργος Νασιοπουλος ξεκινάει με τους :
Αποστόλου,Ουζουνη,Κουμπους,Παπουλιδη,Κιορτση,Παπαγεωργίου,Καράμπελα,Μεταξά,Ρετζια,Λαφαζανιδη και Ταουσιανη.

Αναπληρωματικοί είναι οι:
Παπαηλιας,Μπάρμπας,Βλαδοβιτης,Βολτσης,Μαντζιος,Σφετκος και Προυντσης.

Το καθιερωμένο ζέσταμα αυτή την στιγμή για τις δύο ομάδες.

Γεμίζει σιγά σιγά το Φορης Γεντζης

Όλα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

Ενός λεπτού σιγή για τα θύματα της Chapecoense

Tο παιχνίδι ξεκινησε

2 λεπτό Για λίγο δεν προλαβαίνει ο Λαφα την προβολη

5 λεπτό Μόνος ο Ταουσιανης το σουτ που επιχείρησε όμως κατέληξε άουτ.Καλή φάση για  τον Εδεσσαικο.

8 λεπτό Απίστευτη ευκαιρία για την ομάδα μας.Ο Λαφα σούταρε από το ύψος του πέναλτι αλλά ο τερματοφύλακας έκανε μεγάλη απόκρουση.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
ΒΑΓΓΕΛΗΣ ΜΕΤΑΞΑΣ

Ο Μεταξάς περνάει όλη την άμυνα της Πέλλας με καταπληκτικό σόλο και κάνει το 1-0 μέσα σε εξάλλους  πανηγυρισμούς στο 12 λεπτό.

Ο Εδεσσαικος πατάει πολύ καλά στα πρώτα δεκαπέντε πρώτα λεπτά.

2-0 ο Εδεσσαικος που κάνει ότι θέλει σημερα στο γήπεδο.

Ο Ταουσιανης σέντραρε από τα δεξία και ο Μεταξάς με κοντινή προβολή έκανε το 2-0

Φτάσαμε στο 30 λεπτό.Στο καλύτερο φετινό μισάωρο ο Εδεσσαικος προηγείται με 2-0 την Πέλλα.

ΣΤΑΘΗΣ ΚΑΡΑΜΠΕΛΑΣ
Πολύ ωραίο σουτ έξω από την περιοχή από τον Καράμπελα με την μπάλα να καταλήγει στο παραθυράκι της Πέλλας και να γράφεται το 3-0.

Ένας Εδεσσαικος βγαλμένος από τα παλιά κάνει πραγματικά ότι θέλει μέσα στο γήπεδο.

40 λεπτό κεφαλιά του Λαφα με την μπάλα να γλείφει το δοκάρι.

Έχουμε ημίχρονο
Εδεσσαικος-Μ.Αλέξανδρος Πέλλας 3-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

Καλή εκτέλεση φάουλ από τον Παπαγεωργίου στο 48 λεπτό η μπάλα λίγο άουτ

60 λεπτό το 3-0 παραμένει

Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας.Στον αγωνιστικό χώρο θα περάσει ο Μπάρμπας στην θέση του Καράμπελα.

75 λεπτό Καλό σουτ του Μπαρμπα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας

Αναγκαστική αλλαγή για ομάδα μας.Βγαίνει ο Αποστόλου και μπαίνει ο Βολτσης

80 λεπτό.Πλασάρει ομορφα ο Μεταξάς αλλα αποκρούει ο τερματοφύλακας

Κλείνουν οι αλλαγές με τον Προυντση να μπαίνει στην θέση του Μεταξά

Λήξη παιχνιδιού
Τελικό αποτέλεσμα

Μεγάλη νίκη για την ομάδα μας που συνδυάστηκε από πολύ ομάδα όμορφο ποδόσφαιρο κατά διαστήματα.

Μείνετε συντονισμένοι για το τρίτο ημίχρονο...