ΣΑΒΒΑΤΟ 10 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ
ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΜΑΝΔΑΛΟΥ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικου.

Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε λεπτό προς λεπτό τον αγώνα της αγαπημένης Εδεσσαικαρας μας.

Το  www.edessaikos.gr θα βρίσκεται από νωρίς στις επάλξεις μεταφέροντας όλα τα τελευταία νέα  πριν από την σημερινή κρίσιμη αναμέτρηση.

Ο αγώνας διεξάγεται στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής και θα ξεκινήσει στις 15:00.

Ο Εδεσσαικος βρίσκεται στην 1η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 21 βαθμούς (7-0-2) και τέρματα (20-5)ενώ η Δόξα στην 5η με 18 βαθμούς (5-3-1) και τέρματα (17-8).

Πρόκειται για την 6η αναμέτρηση εκτός έδρας για την ομάδας.Ο απολογισμός μεχρι τώρα είναι 3 νίκες και 2 ήττες.

Ο Εδεσσαικος αναζητά την 4η νίκη μακρυά από την Έδεσσα και την 8η συνολικά για να παραμείνει μόνος πρώτος στην κορυφή.

Ηλιόλουστος προβλέπεται ο καιρός από την μετεωρολογική υπηρεσία κατά την διάρκεια του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε από την Επς ο κ.Φωτιάς με βοηθούς τους κ.Ν.Δεμερτζή και Δελλιο.Παρατηρητής του αγώνα θα είναι ο κ.Καρακελιδης.

Στις 13:00 θα συγκεντρωθεί η αποστολή του Εδεσσαικου.Ως τότε μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές της ομάδας και αυτήν την ώρα αναχωρούν για το Μανδαλο.

Έφτασε η αποστολή με τους παίκτες να ρίχνουν μια πρώτη αναγνωριστική ματιά στον αγωνιστικό χώρο.

Έχουμε ενδεκάδα.Ο Γιώργος Νασιοπουλος επέλεξε τους:
Βολτση.Ουζουνη.Κουμπους.Παπουλιδη.Κιορτση.Παπαγεωργιου.Προυντση.Μεταξας.Μπαρμπας.Ρετζια και Λαφαζανιδης.

Αναπληρωματικοί είναι: Παπαγεωργιου.Παπαηλιας.Βλαδοβιτης.Μαντζιος.Σφετκος.Τσεγανης και Ταουσιανης

Το καθιερωμένο ζέσταμα και για τις δύο ομάδες αυτή την στιγμή.

Αρκετός ο κόσμος απο την Έδεσσα που ήρθε να δει απο κοντά την αγαπημένη του ομάδα.

Όλα έτοιμα για την έναρξη του ματς.

Αναμνηστικές φωτογραφίες και έχουμε σέντρα.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Ο Εδεσσαικος μόλις στο 3 λεπτό ανοίγει το σκορ με τον Βαγγέλη Μεταξά να πλασάρει ιδανικά.
Ο Λαφα έβγαλε όμορφη κάθετη μπαλιά στον Μεταξά ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 0-1

5 λεπτό Σουτ του Παπαγεωργίου αουτ

6 λεπτό Σουτ του Μπάρμπα αουτ

Έχει μπει πολύ καλά ο Εδεσσαικος

13 λεπτό καλό σουτ του Μεταξά μπλοκάρει ο Μιγγας

19 λεπτό καλή εκτέλεση φαουλ του Παπαγεωργίου λίγο αουτ.

20 λεπτό Μεγάλη ευκαιρία για το 0-2.Το σουτ του Ρετζια όμως έγλειψε το κάθετο δοκάρι.

Σωτήρια επέμβαση του Βολτση στο 22 λεπτό που κρατάει το 0-1

Ωραίος συνδυασμός του σουτ του Ρετζια μπλοκάρει ο Μιγγας.

30 λεπτό Σε καλή θέση φάουλ για την ομάδα μας
Στο τείχος η εκτέλεση από τον Ρετζια

38 λεπτό το 0-1 παραμένει.

Ημίχρονο στο Μανδαλο
Δόξα-Εδεσσαικος 0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο

Πρώτη καλή φάση για την ομάδα μας στο 48 λεπτό.Το σουτ του Λαφα πέρασε άουτ.

51 λεπτό Ωραία κούρσα του Κιορτση το σουτ όμως που επιχείρησε μπλόκαρε ο Μιγγας

Νέα μεγάλη ευκαιρία από αυτές που δεν χάνονται.Το σουτ του Ρετζια πέρασε αουτ.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Ο Ρετζιας έβγαλε μαζική ασίστ στον Μεταξά και ο Βαγγέλης αφού πέρασε και τον τερματοφύλακα διαμόρφωσε το 0-2 για την ομάδα μας στο 55 λεπτό.

60 λεπτό Μεγάλη απόκρουση του Βολτση.

Εντυπωσιακό σουτ του Μπάρμπα αουτ

65 λεπτό Νέα μεγάλη ευκαιρία......Το πλασέ του Μεταξά περνάει άουτ.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Καταπληκτικό goal απόπό τον Προυντση σε εκτέλεση.Ο Γρηγόρης με κεραυνό από τα 30 μέτρα στέλνει την μπάλα στο παραθυράκι της αντίπαλης εστίας γράφοντας το 0-3 στο 70 λεπτό.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-4
Χατ τρικ απο τον Βαγγέλη Μεταξά στο 75 λεπτό που κάνει ότι θέλει την αντίπαλη άμυνα.

Ο Εδεσσαικος είναι πραγματικά καταιγιστικος μετατρέποντας το ντέρμπυ σε θρίαμβο.

Δοκάρι για την Δόξα στο 77 λεπτό.

Μαζεμένες αλλαγές για την ομάδα μας
Βγαίνουν οι Παπουλιδης.Παπαγεωργιου και Μπαρμπας για να μπουν οι Παπαηλιας.Μαντζιος και Βλαδοβιτης.

Φτάσαμε στο 80 με τον Εδεσσαικο να προηγείται με 0-4.

Τέλος παιχνιδιού
Δόξα Μανδαλου-Εδεσσαικος 0-4

Με μια ακόμα άκρως πειστική εμφάνιση ο Εδεσσαικος περνάει από μια πολύ δύσκολη έδρα κερδίζοντας έναν πολύ καλό αντίπαλο.

Η ομάδα μας με αυτή την νίκη έφτασε τους 24 βαθμούς σε σύνολο δέκα παιχνιδιών παραμένοντας μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα.

Μείνετε συντονισμένοι για το τρίτο ημίχρονο...