Πέμπτη 17 Νοεμβρίου 2016

ethnikos giannitson edessaikos 2-0 πρωτάθλημα 2014-15

Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos
ΠΡΟΙΣΤΟΡΙΑ

Δύο νίκες και μια ήττα είναι ο απολογισμός του Εδεσσαικού στις εκτός έδρας αναμετρήσεις με τον Εθνικό Γιαννιτσών την τελευταία τριετία.
Tην πρώτη χρονιά των αναμετρήσεων οι πιτσιρικάδες του Εδεσσαικού εντυπωσιάζουν και φεύγουν με το διπλό με σκόρερ τους Τζίγκα και Μεταξά.
Την περίοδο 2014-2015 σε ένα ματς που κατά κοινή ομολογία δεν έπρεπε να διεξαχθεί λόγω ακαταλληλότητας του γηπέδου από την συνεχή βροχόπτωση ο Εδεσσαικός γνωρίζει την ήττα με σκορ 2-0.Μοιραίος σε εκείνο το παιχνίδι ο Μάκης Καρυπίδης ο οποίος έχασε πέναλτυ στο 63 λεπτό όταν το σκορ ήταν 1-0.
Πέρυσι ο Εδεσσαικός ήταν καταιγιστικός στο δεύτερο ημίχρονο και με σκόρερ τους Λαφαζανίδη,Παλημάνη και Μεταξά πέρασε με το επιβλητικό 0-3 από το γήπεδο της Ν.Τραπεζούντας.