ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΚΡΥΑΣ ΒΡΥΣΗΣ
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στον Απόλλων Κρύας Βρύσης.

Ο αγώνας διεξάγεται στα πλαίσια της 3ης φάσης του κυπέλλου (προ-ημιτελικός) που διοργανώνει η Επς Πέλλας.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει στις 15:00 και θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Στάδιο Κρύας Βρύσης.

Σήμερα στην ουσία θα παιχθεί το πρώτο ημίχρονο καθώς θα υπάρχει επαναληπτικός αγώνας στην 'Εδεσσα στις 14 Δεκεμβρίου.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ.Χ.Δεμερτζής με βοηθούς την κ.Κουπαράνη και τον κ.Τριανταφύλλίδη.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Καρακελίδης.

Καθ'οδόν για την Κρύα Βρύση βρίσκεται αυτή την στιγμή η αποστολή του Εδεσσαικού.

O Eδεσσαικός έφτασε ώς εδώ κερδίζοντας κατά σειρά τις ομάδες της Δόξας Μαυροβουνίου 3-1 ,την Αστραπή Ζέρβης 0-8,τον Μέγα Αλέξανδρο Αρσενίου 5-0 για την φάση των ομίλων και την Δόξα Μελισσίου με 4-5 στα πέναλτυ στην φάση των 16.

Τα υπόλοιπα σημερινά παιχνίδια είναι
'Αρης Αμπελειών-Όλυμπος Αψάλου
Παο Κερασιάς-Μ.Αλέξανδρος Ν.Πέλλας
Δόξα Εξαπλατάνου-Δόξα Μανδάλου

Έφτασε η ομάδα με τους ποδοσφαιριστές να ρίχνουν τις πρώτες αναγνωριστικές ματίες στον αγωνιστικό χώρο.

'Εχουμε ενδεκάδα.Ο Γιώργος Νασιόπουλος επέλεξε στο βασικό σχήμα τους
Αποστόλου,Παπαηλία,Κούμπους,Σαββίδη,Παπουλίδη,Παπαγεωργίου,Καράμπελα,
Μπάρμπα,Ρέτζια,Μεταξά και Ταουσιάνη.

Αναπληρωματικοί είναι οι
Βόλτσης,Βλαδοβίτης,Προύντσης,Μάντζιος,Τσεγάνης,Σφέτκος και Λαφαζανίδης

Ελάχιστος κόσμος προς το παρών στις κερκίδες του γηπέδου της Κρύας Βρύσης.

'Oλα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα.
10 λεπτό της αναμέτρησης,χωρίς φάσεις προς το παρών εκτός από ένα κόρνερ που κέρδισε η ομάδα μας,που πέρασε ανεκμετάλλευτο.

23 λεπτό.Αναγκαστική αλλαγή για την ομάδας.Αποχωρεί τραυματίας ο Σαββίδης και στην θέση του περνάει ο Σφέτκος.

Όπως και σε όλα μας τα παιχνίδια έτσι και σε αυτό έχουμε την υπεροχή και την κατοχή της μπάλας

28 λεπτό Σουτ του νεοεισερχόντα Σφέτκου η μπάλα πέρασε άουτ

30 λεπτό το σκορ παραμένει 0-0

'Ενα εκτός έδρας goal θα σήμαινε πολλά για την υπόθεση πρόκριση

34 λεπτό.Πέναλτυ για τον Εδεσσαικό

Ο Παπαγεωργίου έκανε μια τρομερή κούρσα πάσαρε στον Μπάρμπα ο οποίος ανατράπηκε και κέρδισε το πέναλτυ.

Θα το εκτελέσει ο Ρέτζια

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1 ο Εδεσσαικός

Φτάνουμε προς την λήξη του πρώτου ημιχρόνου με τον Εδεσσαικό να προηγείται από το 35 λέπτο με 0-1

Moναδική ευκαιρία για τον Εδεσσαικό να τελειώσει το ματς.Ο Μπάρμπας έκανε την σέντρα ο Ταού έπιασε την κεφαλιά αλλά η μπάλα κατάληξε ελάχιστα άουτ

45 λεπτό Ωραίο σουτ από τον Ταού με υπερένταση ο τερματοφύλακας διώχνει την μπάλα σε κόρνερ

Λήξη ημιχρόνου.0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο

48 λεπτό Ωραία πάσα του Μπάρμπα στον Ταουσιάνη,αυτός με την σειρά του στον Μεταξά ο οποίος σούταρε άουτ

50 Σουτ του Ταουσιάνη μετά από μπαλιά του Μπάρμπα άουτ

51 λεπτό Χαμένο τετ τα τετ του Μπάρμπα μετά από φοβερή ασιστ του Ταού.Απόκρουσε ο τερματοφύλακας

Συνδυάζεται πολύ καλά η τετράδα του Εδεσσαικού μπροστά.

Κατιαγιστικός ο Εδεσσαικός στα πρώτα λεπτά του δεύτερου ημιχρόνου

Χάνονται όμως και πάλι πολλές ευκαιρίες

Νεό σουτ του Ταουσιάνη από τα 40 μέτρα με την μπάλα να γλείφει το δοκάρι.

Δόξα Εξαπλατάνου-Δόξα Μανδάλου        0-0

65 λεπτό.Αλλαγή για την ομάδα μας.Στο παιχνίδι περνάει ο Λάφα στην θέση του Μεταξά.

Φτάσαμε στο 75 λεπτό της συνάντησης με τον Εδεσσαικό να προηγείται από το 35 λεπτό με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτυ του Ρέτζια.

Νέα αναγκαστική αλλαγή στο 77 λεπτό για την ομάδα μας που θέλει επειγόντως αγιασμό.
Αποχωρεί από το ματς ο Κούμπους και την θέση του πέρνει ο Προύντσης.

84 λεπτό Κουραστήκαμε να γράφουμε για τις ευκαιρίες που χάνουμε...
Αυτή την φορά ήταν η σειρά του Λάφα,το σουτ που επιχείρησε πέρασε άουτ.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2

Στο 89 λεπτό ο Εδεσσαικός πετυχαίνει και δεύτερο τέρμα κλειδώνοντας την υπόθεση νίκη

Ο Προύντσης πάσαρε στον Ρέτζια και αυτός με ψύχραιμο πλασέ έγραψε το 0-2