Μαζί και σήμερα για να παρακολουθήσουμε την εκτός έδρας αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στον 'Αρη Αμπελειών.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο γήπεδο των Αμπελειών και θα ξεκινήσει στις 15:00

H αναμέτρηση διεξάγεται στα πλαίσια της 8ης Αγωνιστικής.

Είναι το πέμπτο εκτός έδρας παιχνίδι για την ομάδα του Εδεσσαικού.

Mε απολογισμό 2 νίκες και 2 ήττες όλοι μας ελπίζουμε σήμερα η ομαδάρα μας να τις τριπλασιάσει.

Ο Εδεσσαικός έχει 15 βαθμούς (5-0-2) και τέρματα (14-5)

Ο 'Αρης έχει 6 βαθμούς με απολογισμό 1 νίκη,3 ισοπαλίες 3 ήττες και τέρματα (6-17)

Βροχή δείχνει η μετεωρολογική υπηρεσία κατά την διάρκεια του αγώνα.

Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε ο κ.Θεολόγου με βοηθούς τους κ.Αρεστή και Τριανταφυλλίδη.Παρατηρητής θα είναι ο κ.Καραντώνης.

Η συγκέντρωση των ποδοσφαιριστών είναι προγραμματισμένη για τις 12:45 με την αποστολή να αναχωρεί στις 13:00

Mείνετα οn-line για να πάρετε κλίμα από την αναχώρηση και την άφιξη της αποστολής,την προθέρμανση και τα τελικά πλάνα του Γιώργου Νασιόπουλου.

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού

Καθ'οδόν για τις Αμπελειλες η αποστολή

Έφτασε η ομάδα με τους παίκτες να ρίχνουν μια πρώτη αναγνωριστική ματιά στον αγωνιστικό χώρο.

Σε πολύ καλή κατάσταση ο χλοοτάπητας

Έχουμε ενδεκάδα.Ο Γιώργος Νασιοπουλος επέλεξε στο βασικό σχήμα τους:

Αποστόλου,Παπαηλία,Παπαγεωργίου,Παπουλίδη,Κούμπους,Προύντση,Καράμπελα,Μεταξά,Λαφαζανίδη,Ρέτζια και Μπάρμπα.

Αναπληρωματικοί είναι:
Βόλτσης,Βλαδοβίτης,Ταουσιάνης,Κιόρτσης,Μάντζιος,Καρακάσογλου και Σφέτκος

Βγήκε ο Εδεσσαικός για το καθιερωμένο ζέσταμα

'Ολα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

Το παιχνίδι ξεκίνησε

4 λεπτό.Καλή εκτέλεση φάουλ του Μεταξά μπλοκάρει ο Καρκαμάνης

9 λεπτό.'Ωραια συνεργασία των επιθετικών μας.Ο Ρέτζια έσπασε στον Λάφα το σουτ του οποίου περασε άουτ.

'Εχει κατασκηνώσει ο Εδεσσαικός στην αντίπαλη περιοχή

Συνεχής κόρνερ για την ομάδα μας

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1 ο Εδεσσαικός

Σέντρα του Παπαγεωργίου και ο Λάφα με καρφωτή κεφαλιά γράφει το 0-1 δίνοντας προβάδισμα στην ομάδα μας.

27  λεπτό.Λάθος του Καρκαμάνη ο Μεταξάς κλέβει την μπάλα αλλά το πλασέ του αποκρουέται από τον πολύπειρο τερματοφύλακα με υπερένταση.

30 λεπτό.'Ωραιο 1-2 του Μεταξά με τον Καράμπελα μπλοκάρει ο Καρκαμάνης

Πολύ καλός ο Εδεσσαικός στα πρώτο μισάωρο

Δυστυχώς για μια ακόμα φορά δεν ολοκληρώνουμε τις τελικές προσπάθειες που δημιουργούμε.

Οριζόντιο δοκάρι για τον 'Αρη στο 42 λεπτό.Ευτυχώς

Λήξη ημιχρόνου.
Σκορ 0-1

Ξεκίνησε το δεύτερο

55 λεπτό.Το 0-0 παραμένει.

60 λεπτό.Πρώτη αλλαγή.Βγαίνει ο Μπάρμπας και την θέση του πέρνει ο Ταουσιάνης.

Μεγάλη απόκρουση του Αποστόλου σε τετ τα τετ του Αρβανιτόπουλου για τις  Αμπελειές στο 65 λεπτό.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Ωραία συνεργασία Λάφα με Ταού με αποδέκτη τον Βαγγέλη Μεταξά που τελειώνει την φάση με ιδανικό πλασέ κάνοντας το 0-2 για την ομάδα του Εδεσσαικού

75 λεπτό το 0-2 παραμένει για την ομάδα μας που πλεον βρίσκει πιο εύκολα διαδρόμους στην ανοιχτή άμυνα του 'Αρη για να πετύχει και άλλα goal.

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Ο Ρέτζια έδωσε ωραία πάσα στον Μεταξά και αυτός με την σείρα του έδωσε έτοιμο γκολ στον Ταου όπου δεν δυσκολεύτηκε να διαμορφώσει το 0-3

Αλλαγή για τον Εδεσσαικό στο 83 λεπτό.Βγαίνει ο Προύντσης για να τον αντικαταστήσει ο Μάντζιος.