ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΠΡΟΜΑΧΩΝ ''ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΖΙΒΑΝΗΣ''
ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας απέναντι στην αντίστοιχη των Προμάχων.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Δημοτικό γήπεδο των Προμάχων ''Χρήστος Τζιβάνης'' και θα ξεκινήσει στις 15:00

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ.Κατεριάδης με βοηθούς τους κ.Δέλλιο και Παπαδόπουλο.Παρατηρητής του αγώνα ορίστηκε ο κ.Μιχαηλίδης

Συννεφιασμένος προβλέπεται ο καιρός από την Μετεωρολογική Υπηρεσία κατά την διάρκεια του παιχνιδιού με την θερμοκρασία να φτάνει τους 17c.

Ο Εδεσσαικός βρίσκεται στην δεύτερη θέση του πρωταθλήματος με 9 βαθμούς (3-0-1) με τέρματα (10-3) ενώ οι Πρόμαχοι στην 6η θέση με 2 βαθμούς (0-2-2) και τέρματα (3-8).

Στην περσινή αναμέτρηση ο Εδεσσαικός είχε επιβληθεί με το Αγγλικό σκορ 3-4.
Σκόρερ για την ομάδα εκείνο το απόγευμα ήταν οι Πούπης,Βλαδοβίτης,Λαφαζανίδης και Παπουλίδης

Το ραντεβού των ποδοσφαιριστών είναι στις 12:45 ενώ η αποστολή θα αναχωρήσει στις 13:00

Aρκετός φίλαθλος κόσμος από την Έδεσσα αναμένεται να ταψιδέψει στους Προμάχους για να δει και να στηρίξει από κοντά την αγαπημένη του ομάδα.

Mείνετε συντονισμένοι...

'Αρχισαν να έρχονται σιγά σιγά οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού.

Ξεκίνησε η αποστολή της ομάδας που βρίσκεται καθ`οδόν για τους Προμάχους.

Πάτησαν χορτάρι πριν απο λίγα λεπτά.

Ανακοινώθηκε η 18 αδα από τον Γιώργο Νασιόπουλο.

Βασικοί ξεκινάνε οι :
Αποστόλου.Τζούρτζος.Παπουλίδης.Ουζούνης.Παπαηλίας.Προύντσης.Παπαεωργίου.Ρέντζιας.Βλαδοβίτης,Τσεγάνης και Ταουσιάνης.

Αναπληρωματικοί είναι οι :
Βόλτσης.Μπάρμπας.Κούμπους.Μάντζιος.Πούπης.Μάρκου και Καράμπελας.

Το καθιερωμένο ζέσταμα πραγματοποιεί αυτή την ώρα ο Εδεσσαικός.

'Ολα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα

5 λεπτό καλό σουτ του Ρέντζια λίγο αουτ

Στο 10 λεπτό της συνάντησης ο Εδεσσαικός έχει την κατοχή της μπάλας που προσπαθεί με κύριους εκφραστές τον Τσεγάνη και τον Ταουσιάνη να απειλήσει.

23 λεπτό καλή φάση για την ομάδα μας.Ωραίος συνδυασμός Παπουλίδη-Τσεγάνη τελευταία στίγμη διώχνουν οι αμυντικοί σε κόρνερ.

Κεφαλιά του Τσεγάνη μπλοκάρει ο τερματοφύλακας στην συνέχεια της φάσης.

Πιέζει ο Εδεσσαικός

Νέο σουτ του Παπουλίδη λίγο αουτ

Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-1
Τάσος Ταουσιάνης στο 26 λεπτό
Ο Ταου κρεμάει τον αντίπαλο τερματοφύλακα και στην συνέχεια της φάσης σε άδεια εστία διαμορφώνει το 0-1

35 λεπτό κεφαλιά του Τσεγάνη γλεέφει το δοκάρι.

Ημίχρονο 0-1
Καλύτερος ο Εδεσσαικός προηγείται δίκαια.

Σε λίγο και πάλι κοντά σας

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο

55 λεπτό το 0-1 παραμένει

Καλό σουτ του Ταουσιάνη λίγο αουτ

Δυο αλλαγές για την ομάδα μας στο 60 λεπτό
Στον αγωνιστικό χώρο παιρνούν ο Πουπής και ο Κούμπους στις θέσεις των Βλαδοβίτη και Τσεγάνη

Πλεόν δεν παίζεται ποδόσφαιρο...Συνεχείς καθυστερήσεις

Τεράστια ευκαιρία για τον Εδεσσαικό σε σουτ του Τζούρτζου από την μικρή περιοχή στο 90 λεπτό

Μεγάλη φάση από τον Μπάρμπα στο επόμενο λεπτό.Το σουτ που επιχείρησε απόκρουσε ξανά ο τερματοφύλακας

Νέα μεγάλη ευκαιρία.Ο Πούπης έπιασε την κεφαλιά για να καταλήξει έλαχιστα άουτ

Νέα κόκκινη κάρτα για την ομάδα των Προμάχων.Ο παίκτης των Προμάχων τιμωρείται με δεύτερη κίτρινη καθώς κλότσησε την μπάλα.

Κόρνερ.Τελευταία φάση του αγώνα.
Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ
Ναιιιιιιιιι αυτά δεν γίνονται
1-2 ο Γρήγορης Προύντσης

Δημιουργείται σύχγυση στην άμυνα των Προμάχων ο Πούπης πιάνει την κεφαλιά αποκρούει ο τερματοφύλακας και ο Προυντσης στην συνέχεια της φάσης με ψύχραιμο σουτ κάνει το 1-2 στο 95 λεπτό.