ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΓΗΠΕΔΟ ΕΔΕΣΣΑΣ ''ΦΟΡΗΣ ΓΕΝΤΖΗΣ''
ΩΡΑ 16:30

Kαλημέρα φίλες και φίλοι του Εδεσσαικού

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την συνάντηση ανάμεσα στον Εδεσσαικό και στην Δόξα Εξαπλατάνου.

Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Γήπεδο 'Εδεσσας ''Φόρης Γεντζής'' και θα ξεκινήσει στις 16:30

Ηλιόλουστος προς το παρών ο καιρός με μικρή πιθανότητα ασθενούς βροχής την ώρα του αγώνα.Η θερμοκρασία θα φτάσει στους 14 βαθμούς.

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ.Δεμερτζής με βοηθούς τους κ.Δέλλιο και Αρεστή.Παρατηρητής του παιχνιδιού είναι ο κ.Καρακελίδης.

Η αποστολή του Εδεσσαικού θα συγκεντρωθεί στις 14:45.

Εκτός έχουν μείνει οι τραυματίες Παπαστεργίου,Καρακάσογλου και Ιωσηφίδης.

Μείνετε συντονισμένοι...

Συγκεντρώθηκαν οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού πριν απο λίγο.

Ανακοινώθηκε από τον Γιώργο Νασιόπουλο η αποστολή.

Στο βασικό σχήμα ξεκινανε οι: Αποστόλου,Παπαηλίας,Ουζούνης,Παπουλίδης,Κιόρτσης,Προύντσης,Παπαγεωργίου.Βλαδοβτης,Ρέντζιας,Μεταξάς και Λαφαζανίδης.

Αναπληρωματικοί είναι:Βόλτσης,Σαββίδης,Τζούρτζος,Κούμπους,Μπάρμπας,Πούπης και Τσεγάνης

Ατομική κάνουν οι Πασσαλής.Χόντζιας.Παπαγεωργίου Μ.και Νικόπουλος

Πρώτοι για ζέσταμα βγαίνουν οι Αποστόλου και Βόλτσης.

Βγήκαν και οι υπόλοιποι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας

'Ολα έτοιμα για να ξεκινήσει το παιχνίδι

Το ματς ξεκίνησε

Κίτρινη κάρτα στον Γιάννη Ουζούνη στο 5 λέπτο

Μεγάλη ευκαιρία στο 8 λεπτό.Χαμένο τετ τα τετ από τον Βλαδοβίτη.

Σέντρα σουτ του Παπουλίδη τελευταία στιγμή μπλοκάρει την μπάλα ο Δημητριάδης.

Κυκλοφορεί ωραία την μπάλα ο Εδεσσαικός έχοντας την κατοχή.

Επικίνδυνο σουτ στο 20 λεπτό για την Δόξα αποκρούει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Αποστόλου.

Σουτ του Παπαγεωργίου η μπάλα άουτ

Φτάσαμε στο 25 λεπτό πάντα στο 0-0

Γκοοοοοοοοολ 1-0
Ο Δημήτρης Λαφαζανίδης με καρφωτή κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Κιόρτση γράφει το 1-0 για την ομάδα μας,μέσα σε έξαλλλους πανηγυρισμούς.Το goal που πέτυχε ο Λάφα έτρεξε να το αφιερώσει στον Παπαστεργίου.

Δεύτερη κίτρινη στον Βασίλη Τσόρμπα.'Ενταση αυτή την στιγμή στο παιχνίδι.
Με δέκα συνεχίζει η Δόξα

Λήξη ημιχρόνου 1-0

Ξεκίνησε το δεύτερο

50 λεπτό μετά από εκτέλεση κόρνερ προβολή του Παπουλίδη η μπάλα καταλήγει άουτ.

Γκοοοοοοοολ 2-0
Με σκόρερ τον Αλέξανδρο Βλαδοβίτη
Πνεύμα ομαδικότητας από τους παίκτες του Εδεσσαικού.
Ο Λάφα μοίρασε πολύ ωραία στον Παπουλίδη και αυτός με την σειρά του στον Αλέξανδρο όπου έκανε το 2-0 στο 52 λεπτό.

Απόλυτος κυρίαρχος ο Εδεσσαικός.

Τρομερή ενέργεια από τον Μεταξά το σουτ του οποίου κόντραρε για να καταλήξει στον Λάφα και να στείλει την μπάλα αουτ.

Κόκκινη κάρτα για την Δόξα.Αποβάλεται ο Θωμάς Ουζούνης για εξίβριση.
Με 9 παίκτες συνεχίζουν οι αντίπαλοι.

Πρώτη αλλαγή για την ομάδα μας.Βγαίνει ο Μεταξάς για να μπει ο Τσεγάνης.

Κεφαλιά του Παπουλίδη η μπάλα λίγο άουτ.

80 λεπτό της αναμέτρησης

Στον αγωνιστικό χώρο ο Κούμπους στην θέση του Ουζούνη.

Κλείνουν οι αλλαγές.Μπαίνει ο Τζούρτζος στην θέση του Ρέντζια.

Παίζουμε καθυστερήσεις.Δεν θα αργήσει ο διαιτητής να σφυρίξει την λήξη της αναμέτρησης.

Λήξη αγώνα
Τελικό σκορ
Εδεσσαικός-Δόξα Εξαπλατάνου 2-0

Ο Εδεσσαικός παίζοντας κατά διαστήματα ωραίο ποδόσφαιρο πέτυχε την δεύτερη νίκη στο πρωτάθλημα.

Μείνετε συντονισμένοι...,για το τρίτο ημίχρονο.

Θα ακολουθήσουν την Κυριακή δηλώσεις πρωταγωνιστών.πλουσίο φωτορεπορτάζ,διαγωνισμός mvp και φυσικά σε video τα goal και οι καλύτερες φάσεις του αγώνα.