2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣ ΠΕΛΛΑΣ
ΓΗΠΕΔΟ ΚΛΕΙΣΟΧΩΡΙΟΥ
ΩΡΑ 17:00

Καλημέρα φίλες και φίλου του Εδεσσαικού.
Μαζί θα παρακολουθήσουμε και την σημερινή αναμέτρηση της ομάδας μας απέναντι στον Άρη Νησίου.Ο αγώνας θα διεξαχθεί στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής του κυπέλλου.
Σε χθεσινό παιχνίδι του 5ου ομίλου,η Δόξα Μαυροβούνιου έκανε πάρτυ καθώς επικράτησε εύκολα της Αστραπής Ζέρβης με 8-0.
Στην 1η αγωνιστική το Νησί είχε ηττηθεί μέσα στον Μέγα Αλέξανδρο Αρσενίου με σκορ 2-1.
Ο καιρός αναμένεται ιδανικός για μπάλα καθώς η μετεορολογική υπηρεσία δείχνει την ώρα του αγώνα 28 βαθμούς και αραιή συννεφιά.
Οι δύο ομάδες είχαν βρεθεί και πέρυσι αντιμέτωπες για τον ίδιο θεσμό,όπου οι Τριαινοφόροι είχαν επικρατήσει με 6-0.Σε εκείνο το παιχνίδι είχαν σκοράρει για την ομάδα μας οι Δημητριάδης(2),Παπαηλίας,Πούπης,Παλημάνης και Petrov.
Είναι τόσο μεγάλη η δίψα για ενημέρωση από τους φίλους του Εδεσσαικού όπου στην πρεμιέρα του κυπέλλου την προηγούμενη Κυριακή τo live της αναμέτρησης καθώς και η συνέχεια άγγιξαν τις 1700 επισκέψεις.
Τον αγώνα θα σφυρίξει ο κ.Αργυρός με βοηθούς τους κ.Κεσίσογλου και Μίλτση.
Στην αίθουσα με τα βάρη προπονήθηκαν εχθές το πρωί οι Αποστόλου,Ιωσηφίδης,Καρακάσογλου,Παλημάνης και Πούπης που έμειναν εκτός αποστολής.
Μείνετε συντονισμένοι...
Κατά τις 14:30  είναι το ραντεβού της τεχνικής ηγεσίας και των ποδοσφαιριστών στο cafe bar fresh.'Oλοι μαζί θα απολαύσουν το καφέ τους,και κατά τις 15:30 θα αναχωρήσουν για το Κλεισοχώρι.
Σε πολύ καλύτερη κατάσταση και ο χλοοτάπητας του κεντρικού γηπέδου.Γίνεται αγώνας δρόμου από τους υπεύθυνους,μήπως και προλάβει η ομάδα να αγωνιστεί την άλλη Κυριακή στο σπίτι της.Σε περίπτωση που δεν γίνει κάτι τέτοιο εφικτό ο Εδεσσαικός θα αντιμετωπίσει τον Μέγα Αλέξανδρο Αρσενίου σε γήπεδο που θα αποφασιστεί

Μια πολύ όμορφη εικόνα προς τα έξω περνάνε πλέον οι ποδοσφαιριστές του Εδεσσαικού καθώς ήρθαν εδώ και λίγες ημέρες οι φόρμες εξόδου μαζί τους σάκους.Φέτος η ομάδα προτίμησε να ντυθεί από την εταιρεία NIKE.

Για καφέ είναι αυτήν την ώρα η ομάδα στο cafe bar fresh.Μια ευγενική χορηγία του ποδοσφαιριστή Γιάννη Ουζούνη προς τους συμπαίκτες του.

'Ετοιμος για αναχώρηση ο Εδεσσαϊκός.
Το καθιερωμένο ζέσταμα πριν από τον αγώνα κάνει ο Εδεσσαϊκός.
Ο Γιώργος Νασιόπουλος επέλεξε σε ένα συστημα (3-5-2) τους :
Βόλτση,Ουζούνη,Παπαηλία,Κούμπους,Βλαδοβίτη,Κιόρτση,Προύντση,Παπαγεωργίου,Μεταξά,Λαφαζανίδη και Παπαστεργίου.
Αναπληρωματικοί είναι:
Παπαγεωργίου, Σαββίδης, Παπουλίδης, Σφέτκος,Πασσαλής, Τζούρτζος και Μάρκου.
Ξεκίνησε το παιχνίδι
Γκοοοοολ 0-1 ο Εδεσσαϊκός στο 5 λέπτο
Ο Μεταξάς από τα αριστερά μοίρασε στον Λαφα και αυτός έδωσε έτοιμο γκολ στον Παπαστεργίου για να διαμορφώσει με όμορφο πλασέ το 0-1
Κυρίαρχος στο πρώτο δεκαπεντάλεπτο ο Εδεσσαϊκός.
Γκολ 1-1 ισοφαρίζει το Νησί στην αντεπίθεση στο 23 λεπτό κόντρα στην ροή του αγώνα.
Απίστευτη ευκαιρία του Παπαστεργίου στο 30 λεπτό.
Λήξη ημιχρόνου 1-1
Επιθετικός μονόλογος σε όλο το πρώτο ημίχρονο.
Η ομάδα μας έχασε αρκετές ευκαιρίες και πλήρωσε τον νόμο του ποδοσφαίρου σε αυτό το πρώτο ημίχρονο. Ο 'Αρης Νησίου στην μοναδική του ευκαιρία ευτύχησε και ισοφάρισε.
Ξεκίνησε το δεύτερο
Γκοοοοολ 1-2 με πολύ ωραίο σουτ του Προύντση μετά από ένα-δυο με τον Μεταξά.
Στο ίδιο μοτίβο και τα πρώτα λεπτά του δεύτερου.
Γκοοοοολ 1-3
Εκτέλεση κόρνερ από τον Μεταξά και ο Παπαστεργίου με καρφωτή κεφαλιά διαμορφώνει το 1-3 πετυχαίνοντας το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο 63 λεπτό.
Είναι εμφανής η κούραση στους ποδοσφαιριστές του 'Αρη Νησίου που τα έδωσαν όλα στο πρώτο ημίχρονο.
Αλλαγές για την ομάδα μας στο 70 λεπτό.
Βγαίνουν οι Βλαδοβίτης και Κιόρτσης για να μπουν οι Σφέτκος και Τζούρτζος.
Γκοοοοολ 1-4 με χατ-τρικ του Παπαστεργίου με όμορφο πλασέ στο 75 λεπτό
Κλείνουν οι αλλαγές
Βγαίνει ο αρχηγός Παπαηλίας και μπαίνει ο Παπουλίδης οπου πέρνει και το περιβραχιόνιο.
Διαστάσεις θριάμβου το ματς
Γκοοοοολ 1-5 ο Λάφα εκτέλεσε φάουλ και ο Προύντσης με κεφάλια έστειλε την μπάλα στα δίχτυα.
Γκοοοοολ 1-6 και πάλι από τον Παπαστεργιου με σουτ μέσα από την περιοχή.