Σάββατο 20 Αυγούστου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικοσ
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Καλημέρα σας φίλες και φίλοι του Εδεσσαϊκού.Το πρώτο φιλικό παιχνίδι της χρονιάς δίνει σήμερα ο Εδεσσαϊκός.Αντίπαλος ο ΑΟΚ Αγίου Αθανάσιου Θεσ/νικης.Ο ΑΟΚ αγωνίζεται στο πρωτάθλημα της Α'κατηγορίας της ΕΠΣΜ και πέρυσι τερμάτισε στην 6η θέση.Η αποστολή θα αναχωρήσει στις 15:30.Το edessaikos.blogspot.gr θα βρεθεί από νωρίς στο γήπεδο μεταφέροντας live όλη την εξέλιξη του παιχνιδιού,θα υπάρξει πλούσιο φωτορεπορτάζ καθώς και πολλά παραλειπόμενα.Μείνετε συντονισμένοι...'Αρχισαν να συγκεντρώνονται σιγά σιγά οι ποδοσφαιριστές. Στις 15:40 αναχώρησε η αποστολή.

'Εφτασε ο Εδεσσαικός γύρω στις 16:45.Πρώτοι για ζέσταμα βγήκαν οι τερματοφύλακες.Ο Γιώργος Νασιόπουλος θα ξεκινήσει με τους Βόλτση,Παπαηλία,Σαββίδη,Βλαδοβίτη,Τζούρτζο,Προύντση,Πασσαλή,Σφέτκο,Ρέντζια,Λαφαζανίδη και Τσεγάνη.

'Ολα έτοιμα για την σέντρα.
Χωρίς ιδιαίτερες φάσεις κυλάει το πρώτο δεκάλεπτο.
Στο 20 λεπτό της αναμέτρησης πάντα στο 0-0
Ταιμ αουτ από την διαιτητή λόγω της αφόρητης ζέστης ακριβώς στα μισά του ημιχρόνου.
Μεγάλη ευκαιρία με τον Τσέγανη το σουτ που επιχείρησε λίγο άουτ.
Πέναλτυ ορισμός πάνω στον Λάφα το αρνείται η διαιτητής.
Γκολ 0-1 στο 35 λεπτό.Ο Λάφα εκτέλεσε φάουλ από αριστερά και ο αμυντικός του ΑΟΚ στην προσπάθεια του να απομακρύνει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του.
Καλό σουτ του Τζούρτζου λίγο άουτ.
Αλλαγή για την ομάδα μας.
Περνάει ο Παπαγεωργίου στην θέση του Βολτση.
Πέναλτυ για τον ΑΟΚ σε μια φάση που δεν υπάρχει επαφή.
Το αποκρούει ο Παπαγεωργίου κρατώντας το 0-1.
Εχουμε φτάσει στο 40 πάντα 0-1
Ισοφαρίζει ο ΑΟΚ σε 1-1 σε μια αδράνεια της άμυνας στο τελευταίο λεπτό.
Ημίχρονο 1-1
Με 8 αλλαγές ξεκινάει το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας.Συνεχίζουν οι Τζούρτζος και Λαφαζανίδης. Στον αγωνιστικό χώρο πέρασαν οι Παπαστεργίου,Καρακάσογλου, Μεταξάς, Κιόρτσης,Παπουλίδης, Ουζούνης,Μάρκου κσι Στανίσης.
Πιο καλός ο Εδεσσαϊκός στα πρώτα λεπτά.
Γκολ 2-1 ο ΑΟΚ σε μια φάση καραμπόλα στο 55 λεπτό
Δύο νέες χαμένες ευκαιρίες για την ομάδα μας με τον Μεταξά.
Ματεντζόγλου στην θέση του Τζούρτζου και Νικόπουλος αντι Παπαγεωργίου στο 60 λεπτό.
Περνάει στο παιχνίδι και ο Καράχατζης στην θέση του Λάφα.
Νέες αλλαγές,μπαίνουν οι Αφοι Μπαμπατζάνη στις θέσεις των Μάρκου και Στανίση.