Κυριακή 26 Ιουνίου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΝΕΑ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ

ΤΟ ΣΗΚΩΣΕ Ο ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

Σε ένα επεισοδιακό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον σε όλους όσους το παρακολούθησαν η U15 του Εδεσσαϊκού επιβλήθηκε της αντίστοιχης του Μichigan με σκορ 1-0 κατακτώντας με αυτό τον τρόπο το κύπελλο στο μεγάλο τελικό του τουρνουά του Βερμίου.Ο Εδεσσαϊκός ήταν καλύτερος σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Το πρώτο ημίχρονο έληξε ισόπαλο 0-0 για να έρθει το 60 λεπτό όταν ο Σφέτκος με απευθείας εκτέλεση φάουλ έστειλε την μπάλα στο παραθυράκι της εστίας του αντιπάλου τερματοφύλακα,διαμορφώνοντας το 1-0 μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς. Στο επόμενο πεντάλεπτο η ομάδα μας θα μπορούσε να είχε τελειώσει το μάτς εαν η μπάλα δεν σταματούσε στο οριζόντιο δοκάρι σε κεφαλιά του Μάρκου.Η λήξη του αγώνα βρήκε τους ποδοσφαιριστές της ομάδας μας να γίνονται ένα κουβάρι πανηγυρίζοντας για την κατάκτηση του κυπέλου, σε μια άκρως επιτυχημένη εκδήλωση από όλες τις πλευρές η οποία αξίζει πολλά συγχαρητήρια.