Παρασκευή 15 Απριλίου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος

3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΙΝ

Με αφορμή την επικείμενη φιλική αναμέτρηση κόντρα στην Καστοριά,ας θυμηθούμε τι είχε συμβεί πριν από τρία χρόνια όταν και πάλι είχαμε αντιμετωπίσει την ακριτική ομάδα.'Ηταν ακριβώς τέτοια εποχή όταν ο Εδεσσαικός είχε εκπληρώσει τις υποχρεώσεις του στο πρωτάθλημα της Α1 τερματίζοντας εκείνη την χρονιά 5ος.Η Καστοριά από την άλλη ήταν πρωταθλήτρια στον νομό της και ετοιμαζόταν για τους αγώνες μπαράζ για την άνοδο στην Football League 2.Οι δυό ιστορικές ομάδες αντάμωσαν ξανά από καιρό με τον Εδεσσαικό να χαλάει το πάρτυ που είχε στηθεί στο ΟΑΚΑ του Δήμου Καστοριάς από τους γηπεδούχους για την απονομή του πρωταθλητή.Οι Πράσινοι παίζοντας έξυπνα και στην κόντρα έδειξαν τα δόντια τους στον αντίπαλο και κέρδισαν με σκορ 1-3.Στο 18 λεπτό ο Χούμαλης άνοιξε με πλασέ το σκορ ενώ στο 35 λεπτό ο ίδιος παίκτης πέτυχε ένα από τα ωραιότερα γκολ καθώς εκμεταλεύτηκε την έξοδο του τερματοφύλακα και με ψηλοκρεμαστό σουτ διαμόρφωσε το 0-2.Πέντε λεπτά αργότερα η Καστοριά μείωσε σε 1-2,για να διαμορφωθεί το τελικό 1-3 από τον Αντώνη Ιωσηφίδη στο 68 λεπτό μετά από όμορφη ατομική προσπάθεια.Για τον Εδεσσαικό που κέρδισε το ζεστό χειροκρότημα της εξέδρας αγωνίστηκαν
ΕΔΕΣΣΑΙΚΌΣ (Μεσημερλής):Tζήγκας Ηλ.,Πεχλιβάνης,Γεωργίου,Τζήγκας Ηλ,Ιωσηφίδης Ιωαν.,Παπαηλίας,Τσάτσε,Μουτσάρας,Χούμαλης,Ρέντζιας,Ιωσηφίδης Αν.