ΟΛΥΜΠΟΣ ΑΨΑΛΟΥ - ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ ΑΨΑΛΟΥ

ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα σας,
Στην 'Αψαλο θα ταψιδέψει σήμερα η ομάδα μας με μοναδικό σκοπό να πετύχει την 13η νίκη και να προσθέσει ένα ακόμα τρίποντο,παραμένοντας σε απόσταση αναπνοής από την κορυφή.Το www.edessaikos.gr θα είναι κοντά σας από νωρίς μεταφέροντας όλα τα τελευταία νέα με πλούσιο φωτορεπορτάζ,live την εξέλιξη του αγώνα και φυσικά πολλά παραλειπόμενα.
Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο κ.Καρυπίδης με βοηθούς τον κ.Δεμερτζή και την κ.Κουπαράνη.
Συγκεντρώθηκε η αποστολή της ομάδας μας,και αναχώρησε για την 'Αψαλο.
'Εφτασε πριν από λίγη ώρα με τους ποδοσφαιριστές να κάνουν μια αναγνωριστική ματιά του αγωνιστικού χώρου. Σε καλή σχετικά κατάσταση το γήπεδο. Μεγάλο πρόβλημα οι πολικές θερμοκρασίες.
Ανακοίνωσε την ενδεκάδα ο προπονητής Βασίλης Ασλανίδης.
Κατρατσέας,Παπουλίδης,Τζούρτζος,Petrov,Παπαηλίας,Πούπης,Χόντζιας,Χωραφάς,Μεταξάς,Παλημάνης και Λαφαζανίδης.
Αναπληρωματικοί είναι οι Σαββαίδης,Μπαμπαλής,Πεχλιβάνης,Πασχαλίδης,Μπαμπατζάνης,Γκιόζα και Βλαδοβίτης.
Ολοκληρώθηκε το ζέσταμα των ομάδων.
'Ολα έτοιμα.
'Εναρξη αγώνα
15 λεπτό 0-0 χωρίς ιδιαίτερες φάσεις για τις δύο ομάδες.
Επηρεασμένοι οι ποδοσφαιριστές μας από το κρύο.
35 λεπτό της συνάντησης το 0-0 παραμένει με τον Εδεσσαϊκό να πατάει καλύτερα αλλά να μην βρίσκει διαδρόμους.
Απίστευτη φάση για την ομάδα μας.
Διπλό δοκάρι από τον Μεταξά.
Νέα απίστευτη ευκαιρία με τον Παλημάνη μετά από πολύ όμορφη μπαλιά του Χωραφά να πλασάρει με εξουδετερομένο τον τερματοφύλακα την μπάλα άουτ!!!!!!
Λήξη ημιχρόνου 0-0
Κακός ο Εδεσσαικός στο πρώτο τριαντάλεπτο,πάτησε καλύτερα στα τελευταία δέκα λεπτά.
Χρειαζόμαστε ένα goal να φύγει το άγχος.
Ξεκίνησε το δεύτερο
Μονόλογος της ομάδας μας με διαδοχικές χαμένες ευκαιρίες.
Δυστυχώς το 0-0 παραμένει.
'Εχει περάσει ο Σαββαίδης στην θέση του Χωραφά.
70 λεπτό πάντα 0-0
Γκοοοοοοοοοοοολ 0-1 στο 75 λεπτό Βαγγέέέέέέέέέλης Μεταξάάάάάάάάς
Ο Λάφα σπάει την κατάλληλη στιγμή την μπάλα στον Μεταξά και αυτός με ψυχραιμία κάνει το 0-1
90 λεπτό πάντα 0-1