ΓΗΠΕΔΟ ΝΕΑΣ ΤΡΑΠΕΖΟΥΝΤΑΣ

ΩΡΑ 15:00

Καλημέρα σας,
Τον Εθνικό Γιαννιτσών αντιμετωπίζει σήμερα η ομάδα μας.
Η έδρα του είναι το γήπεδο της Νέας Τραπεζούντας.Για τους φίλους της ομάδας μας που θα ταψιδέψουν για να παρακολουθήσουν από κοντά τον σημερινό αγώνα να θυμισούμε ότι το παραπάνω γήπεδο βρίσκεται στην έξοδο της πόλης των Γιαννιτσών κατευθυνόμενοι προς το Πολύκαστρο.
Προπονητής του Εθνικού είναι ο Πολυχρόνης Χαραλαμπίδης ενώ στο ρόστερ του ανήκουν ποδοσφαιριστές όπως οι Ογκανέζοφ,Βασιλειάδης,Γιόντης,Σαββάκης,Γκουγκουλούδης,Τοπαλίδης.Καπουσούζης,Κηλίκης,Τερζής και Χριστάκης.
Διαιτητής της αναμέτρησης ορίστηκε από την Επς ο κ.Παναγιωτίδης με βοηθούς τους κ.Ταγκαλίδη και Αποστολούδα.
Σε λίγη ώρα θα αρχίσουν να συγκεντρώνονται οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας καθώς η αναχώρηση είναι προγραμματισμένη για τις 12:30.
Ξεκίνησε η αποστολή όπου αυτήν την ώρα βρίσκεται καθ'οδόν για τα Γιαννιτσά
'Εφτασε ο Εδεσσαϊκός,με τους ποδοσφαιριστές να πατάνε τον αγωνιστικό χώρο του γήπεδου.
Συγκεντρωμένες και δύο ομάδες στα αποδυτήρια.Ανακοίνωσε την ενδεκάδα ο Βασίλης Ασλανίδης πριν από λίγο.
Ο Εδεσσαϊκός θα παραταχθεί με τους : Κατρατσέας,Παπουλίδης,Τζούρτζος,Παπαηλίας,Petrov,Πούπης,Βοτάρης,Λαφαζανίδης,Μεταξάς,Παλημάνης(c),Δημητριάδης.
Mεγάλη φάση από τον Μεταξά
Το σουτ που έπιασε το αποκρούει εντυπωσιακά ο αντίπαλος τερματοφύλακας σε κόρνερ.
Δοκάρι!!!!! οριζόντιο δοκάρι από τον Παπαηλία
Η ατυχία συνεχίζεται
Ημίχρονο 0-0
'Οπως και στο πρώτο παιχνίδι έτσι και τώρα τα δοκάρια μας στερούν το goal.
Μετά το 20 λεπτό ο Εδεσσαϊκός πάτησε την μπάλα κάτω ηταν καλύτερος δημιούργησε τις προϋποθέσεις αλλά δυστυχώς μας έλειπε το goal.
Σε λίγο και πάλι κοντά σας.
Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο.
Πέναλτυ για την ομάδα μας,το κερδίζει ο Μεταξάς
Η αγωνία στο κατακόρυφο
Θα το εκτελέσει ο Λάφα.
Γκοοοοοοοόοοοοοοοοοοολ 0-1 στο 50 λεπτό.
Mεγάλη χαμένη ευκαιρία στο επόμενο λεπτό.
Ο Λάφα σε τετ τα τετ νικιέται από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.
Βρισκόμαστε στο 63 λεπτό.
Πάντα 0-1
Γκοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοολ 0-2
Γιάννηςςςςςςςς Παλημάνηςςςςςς
Ο Μεταξάς σπάει ιδανικά στον captain και αυτός περνάει και τον τερματοφύλακα και διαμορφώνει το 0-2
Κόκκινη ο Εθνικός στο 75 λεπτό.
Πιο εύκολο πλεον το έργο των παικτών μας.
Γκοοοοοοοοοοοοοοολ 0-3
Βαγγέληςςςςςς Μεταξάςςςςςςς
Ο Μεταξάς κέρδισε το πέναλτυ,έδωσε την ασίστ στο δεύτερο τερμά και έβαλε και το τρίτο goal με ιδανικό πλασέ.Τι άλλο να ζητήσει ένας προπονητής.
Ο Εδεσσαϊκός με μια εντυπωσιακή εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο καθάρισε το παιχνίδι.
Πρώτη αλλαγή,βγαίνει ο Λάφα και μπαίνει ο Χόντζιας.