Τετάρτη 6 Ιανουαρίου 2016

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικος
ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΣΗΜΕΡΑ

'Ενας κακός Εδεσσαικός κατάφερε να κάνει τα εύκολα δύσκολα και τελικά να επικρατήσει της μαχητικής Δόξας Εξαπλατάνου με το αγχωτικό 1-0.Το παιχνίδι ξεκίνησε με τους πράσινους να έχουν την υπεροχή χωρίς όμως να μπορούν να γίνουν απειλητικοί προς την εστία του Δημητριάδη.Στο 23 λεπτό σε μια επίθεση από τα αριστερά ο Μεταξάς βρίσκει υπέροχα τον Λαφα και αυτός με την σειρά του πλασάρει ιδανικά τον αντίπαλο τερματοφύλακα για να διαμορφώσει το 1-0.Οι φιλοξενούμενοι διαμαρτυρήθηκαν έντονα στον επόπτη αποκαλούμενοι οτί η μπάλα δεν πέρασε την γραμμή,κάτι το οποίο δεν ισχύει αφού φαίνεται ξεκάθαρρα και στο video.Aπό εκεί και πέρα ο Εδεσσαϊκός θα μπορούσε να τελειώσει το παιχνίδι από το πρώτο ημίχρονο αλλά τόσο ο Παλημάνης αλλά και άλλο τόσο ο Δημητριάδης αστόχησαν από ευνοική θέση.Ενδιάμεσα είχε ξανασκόραρει ο Λάφα αλλά ο επόπτης είδε offside.Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πραγματικά μια κακοποίηση του ποδοσφαίρου.Η ομάδα μας έχασε μια ευκαιρία στις αρχές με τον αντίπαλο αμυντικό να προλαβαίνει τελευταία στιγμή τον Λαφα ενώ από εκεέ και πέρα δυστυχώς δεν είδαμε τίποτα άλλο.Η Δόξα προσπάθησε να γίνει απειλητική αλλά η αμυντική λειτουργία του Εδεσσαϊκού πήρε άριστα για άλλη μια φορά με τους Petrov και Πούπη να καθαρίζουν όποτε χρειάστηκε ενώ και ο Κατρατσέας δήλωσε παρών στην μοναδική απειλητική κεφάλια του Φιλίππα Ιωαννίδη.Το συμπέρασμα που μπορούμε να βγάλουμε για σήμερα είναι οτι η ομάδα μας μπορεί να μην έπαιξε καλά και να μην δημιούργησε τις ευκαιρίες όπως στα άλλα παιχνίδια αλλά έκανε μια άκρως επαγγελματική νίκη.Εδώ που έχουμε φτάσει αυτό που μετράει είναι μόνο το αποτέλεσμα και οι 3 βαθμοί και όχι τόσο η εμφάνιση.Ας ελπίσουμε βέβαια οι ποδοσφαιριστές μας να ήταν επηρεασμένοι από τις γιορτές των Χριστουγέννων και ότι την Κυριακή στον Εθνικό Γιαννιτσών θα δείξουν τον πραγματικό τους εαυτό.