ΔΟΞΑ ΜΑΝΔΑΛΟΥ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 1-3

ΣΑΒΒΑΤΟ 07 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ 2015
ΣΤΑΔΙΟ ΜΑΝΔΑΛΟΥ
ΩΡΑ 15:00

Για τις 12:45 είναι προγραμματισμένη η αναχώρηση της αποστολής.Το www.edessaikos.gr θα είναι από νωρίς στο γήπεδο για να σας μεταφέρει όλα τα νέα τόσο από την αναχώρηση αλλά και από την άφιξη του Εδεσσαικού στο χωριό του Μανδάλου.Θα υπάρχει λεπτό προς λεπτό κατά την διάρκεια του αγώνα αλλά και πολλά παραλειπόμενα.

Συγκεντρώνονται σιγά σιγά οι ποδοσφαιριστές της ομάδας μας.
Ως γνωστό,το σημείο συνάντησης είναι το cafe avanjo απέναντι από τα γραφεία,του τερματοφύλακα Δημήτρη Πασχαλίδη
Αναχώρησε η αποστολή κατά τις 13:00.
΄Εφτασε η αποστολή με τους παίκτες να πατάνε τον αγωνιστικό χώρο.
Σε κακή κατάσταση το γήπεδο.
Υπερβολικά βρεγμένο παρόλο την καλοκαίρια των τελευταίων ημερών
Η ενδεκάδα του Εδεσσαϊκού είναι
Κατρατσέας,Παπουλίδης,Τζούρτζος,Παπαηλίας,Σερέτης,Petrov,Βοτάρης,Παλημάνης,Χωραφάς.Λαφαζανίδης,Δημητριάδης
Αναπληρωματικοί είναι οι Νέδος,Χόντζιας,Πεχλιβάνης,Πασχαλίδης,Γκιόζα,Φουδούλης και Μπαμπατζάνης
Ολα έτοιμα για την έναρξη του αγώνα
Γκοοοοολ 0-1 στο 12 λεπτό απο έξοχη συνεργασία Λάφα και Παλημάνη με τον τελευταίο να κάνει το 0-1
Πατάμε καλύτερα
Τρομερή ευκαιρία στο 15 λεπτο με τον Παλημάνη σε άδεια εστία να στέλνει την μπάλα άουτ
Κίτρινη στον Χωραφά,εντελώς λάθος απόφαση από τον Καρυπίδη
Νέα μεγάλη ευκαιρία με τον Χωραφά να στέλνει την μπάλα ελάχιστα άουτ στο 22 λεπτό.
Νέα κίτρινη στον Παπαηλία για διαμαρτυρία
1-1 απο απευθείας εκτέλεση του Γκίλη
Κίτρινη και στον Βοτάρη
Σε ενα ματς που ο αντίπαλος παίζει πιο σκληρά έχουμε προλάβει να φάμε 3 κίτρινες.
Στο τέλος θα μας πουν και γραφικούς!!!!
Στο 36 λεπτο το 1-1 παραμένει
Λήξη ημιχρόνου
1-1 πίεσε ο Εδεσσαϊκός τα τελευταια 10 λεπτα του πρώτου ημιχρόνου αλλά όλες οι κεφαλιές πέρασαν άουτ
΄Εναρξη δεύτερου
Πάμε Εδεσσάρα
Μπήκαμε δυνατά
Καλες φάσεις από Παλημάνη και Λάφα διαδιχικά
Αλλαγή ο Νέδος στην θέση του Χωραφά
Πέναλτυ ορισμός για άλλη μια φορά δεν μας το δίνει.θα τρελάθουμε και θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε.
Χάνουμε αυτά που δεν χάνονται.Ζούμε νέο εφιάλτη...
Μεγάλη φάση απο κεφάλια του Δημητριάδη
Γκοοοοοοοολ 1-2 στο 65 απο τον Λαφαζανίδη απο φοβερό τακουνάκι του Παλημάνη.
1-3 ο Παλημάνης με καταπληκτική ασίστ του Σερέτη
Παράλληλα ο Βαγγέλης Ντίσιος ολοκληρώνει τις αλλαγές με τον Πεχλιβάνη να περνά στην θέση του Παπαηλία.