Πέμπτη 19 Νοεμβρίου 2015

Αποτέλεσμα εικόνας για ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ

ΔΟΞΑ ΡΙΖΟΥ-ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ 0-5

Σε ένα ευχάριστο απόγευμα μετέτρεψε ο Εδεσσαικός τον εκτός έδρας αγώνα με την Δόξα Ριζού.Βέβαια ο αντίπαλος δείχνει να έχει πετάξει λευκή πετσέτα από τις αρχές του πρωταθλήματος,χωρίς αυτό να αδικεί την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών μας που από το 13 λεπτό το σκορ ήταν 0-3.Το δίδυμο Πασχαλίδης-Πεχλιβάνης παρετάξε στον αγωνιστικό χώρο μια αρκετά νεανική ομάδα καθώς ξεκίνησαν οι Γκιόζα('98),Χωραφάς('97),Φουδούλης('98) και από το 15λεπτό και Μπαμπατζάνης('99).
Μόλις στο 3 λεπτό ο Λαφαζανίδης πλάσαρε ιδανικά την μπάλα και αφού πρώτα βρήκε το δοκάρι με την βοήθεια του αμυντικού έγινε το 0-1.Στο 10 λεπτό ο Τζούρτζος εκτέλεσε κόρνερ και ο συνεχόμενα ανεβασμένος Σερέτης με κεφαλιά έγραψε το 0-2.Στο 13 λεπτό έπειτα από προσωπική ενέργεια του Τζούρτζου και αφού πέρασε τους αντιπάλους τους έστρωσε στον Χωραφά όπου και αυτός με όμορφο πλασέ διαμόρφωσε το 0-3 πετυχαίνοντας για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική γκολ.Εκεί ο Εδεσσαικός σεβόμενος τον αντίπαλο έριξε ρυθμούς κράτοντας παράλληλα δυνάμεις και για τον αγώνα της Κυριακής.Λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου ο Λάφα με σουτ έκανε το 0-4 ενώ εαν υπήρχε γκολ αγωνιστικής αυτό σίγουρα θα ήταν το 0-5 όπου ο Σερέτης πασάρε ιδανικά στον Λάφα και αυτός με την σειρά του με καταπληκτικό σουτ με την μία ''κρέμασε''τον αειθάλη Μίμη.