Παρασκευή 18 Σεπτεμβρίου 2015

Αποτέλεσμα εικόνας για edessaikos  vs  Αποτέλεσμα εικόνας για elpida edessa
ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ

Φιλικός αγώνας θα πραγματοποιηθεί σήμερα στις 17:30 μεταξύ της ομάδας και της αντίστοιχης της Ελπίδας 'Εδεσσας.Ο αγώνας θα έχει περισσότερο χαρακτήρα οικογενειακού διπλού με τους δύο προπονητές να έχουν την ευκαιρία να τεστάρουν τους ποδοσφαιριστές τους,αλλά και να δοκιμάσουν σχήματα λίγο πριν από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος.

Πριν από λίγα λεπτά μια ευχάριστη έκπληξη πέριμενε τους ανθρώπους του Εδεσσαικού καθώς εκδόθηκε το δελτίο του Tomica Petrov.Η αγωνία έλαβε τέλος και πλεον ο ποδοσφαιριστής του Εδεσσαικού έχει δικαίωμα συμμετοχής στους αγώνες της ομάδας μας.
Παράλληλα εκδόθηκαν και τα δελτία των Ουζούνη,Βλαδοβίτη.
Για την Τετάρτη ορίστηκε ο αγώνας με τον 'Αρη Νησίου μια απόφαση που προκάλεσε έντονο εκνευρισμό στις τάξεις των Τριαινοφόρων.Μοναδικός απώντας για αυτό το ματς ο τιμωρημένος Μεταξάς.
Υπερβολική η ζέστη για την εποχή που διανύουμε,θα κάνει σίγουρα δύσκολο το έργο των ποδοσφαιριστών.
Για τον Εδεσσαικό ο Βαγγέλης Ντίσιος θα ξεκινήσει τους :
Πασχαλίδης,Petrov,Oυζούνης,Σαββαίδης,Γκιόζα,Σερέτης,Πούπης,Τζούρτζος,Χωραφάς,Χότζιας και Δημητριάδης.
Καθολική υπεροχή για την ομάδα μας στα πρώτα είκοσι λεπτά με τους Δημητριάδη,Τζούρτζο και Πούπη να χάνουν ευκαιρίες για να σκοράρουν.
1-0 Πούπης με απευθείας εκτέλεση φάουλ από πλάγια αριστερά
2-0 ο Πούπης με πέναλτυ σε χερι του Παγιουλα πανω στην γραμμή.
3-0 ο Petrov κεφαλιά από σέντρα του Πουπη