Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου 2015

Αποτέλεσμα εικόνας για εδεσσαικοσ
ΕΔΕΣΣΑΙΚΟΣ-ΑΡΗΣ ΝΗΣΙΟΥ 6-0

Με το ευρύ 6-0 κέρδισε ο Εδεσσαικός πριν από λίγες ώρες τον 'Αρη Νησίου.Σε ένα παιχνίδι που είχε καθαρά διαδικαστικό χαρακτήρα η ομάδα μας,έβγαλε την υποχρεώση σημειώνοντας μια εύκολη νίκη.Ο Βαγγέλης Ντίσιος προτίμησε να ξεκουράσει τα βαριά χαρτιά της ομάδας ξεκινώντας με ένα πολύ νεανικό σχήμα.Τον αγώνα ξεκίνησαν οι Κατρατσέας,Petrov,Παπαηλίας,Βλαδοβίτης,Τζούρτζος,Πούπης,Χόντζιας,Χωραφάς,Φουδούλης,Παλημάνης και Δημητριάδης.Από την αρχή του αγώνα ήταν εμφανής η ανωτερότητα του Εδεσσαικού.Το 1-0 έγινε με πέναλτυ το οποίο κέρδισε ο Παλημάνης και εκτέλεσε εύστοχα ο Δημητριάδης.Λίγα λεπτά αργότερα σε σέντρα του Τζούρτζου ο προωθημένος Παπαηλίας με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0.Ο Εδεσσαικός συνέχισε στον ίδιο ρυθμό και με ένα πολύ ωραίο τελείωμα με σουτ έξω από την περιοχή ο Πούπης έγραψε το 3-0.Στο τελευταίο λεπτό του ημιχρόνου ο Παλημάνης αφού πέρασε 2 άντιπαλους ποδοσφαιριστές με σουτ έκανε το 4-0 που ήταν και το σκορ του πρώτου ημιχρόνου.Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου ο προπονητής προχώρησε σε δύο αλλαγές περνώντας στον αγωνιστικό χώρο τους Γκιόζα και Σαββαίδη στην θέση των Παλημάνη και Χωραφά.Στο 55 λεπτό ολοκληρώθηκαν οι αλλαγές με τον Ουζούνη να περνά στην θέση του Παπαηλία.Η συνέχεια ήταν ανάλογη για την ομάδα μας ,με τον Δημητριάδη με κεφαλία να διαμορφώνει το 5-0,ενώ λίγο πριν το τέλος ο Tomica Petrov να μπαίνει και αυτός στον πίνακα των σκόρερ με μια πολύ ωραία καρφωτή κεφαλιά γράφοντας το τελικό 6-0.Ο Εδεσσαικός στην 1η φάση του κυπέλλου έκανε το απόλυτο φτάνοντας τους 9 βαθμούς τερματίζοντας πρώτος με παθητικό τερμάτων 19-2.Προς το παρών κλείνει ο φάκελος κύπελλο μέχρι να μάθουμε τον αντίπαλο για την φάση των 16.Πλέον όλοι κινούμαστε σε ρυθμούς πρωταθλήματος με τα βλέμματα όλων να είναι στραμμένα στην 1η αγωνιστική όπου θα αντιμέτωπίσουμε την Δόξα Εξαπλατάνου.